ساختمان

آیا صنعت سیمان به طور کامل کربن زدایی میشود؟

اکثر محیط های ساخته شده امروزه حداقل تا حدی از بتن ساخته شده است که آن را به دومین ماده پر مصرف روی زمین بعد از آب تبدیل می کند. اما ساخت بتن تقریباً به اندازه اتومبیل ها دی اکسید کربن منتشر می کند، زیرا ماده اصلی آن، سیمان، از سنگ آهک ساخته شده است. سنگ آهک به طور طبیعی از وزنی حدود ۵۰ درصد CO2 تشکیل شده است.

شرکت(Brimstone Energy ) که یک شرکت دانش بنیان در کالیفرنیاست، یکی از چندین شرکتی است که تلاش می کند انتشار کربن حاصل از تولید سیمان را کاهش دهد، که حدود ۸ درصد از انتشار کربن جهانی را تشکیل می دهد.

بریمستون از سنگ سیلیکات کلسیم استفاده می کند که حتی از سنگ آهک فراوان تر است و از فناوری ثبت اختراع برای حذف کلسیم استفاده می کند. با این حال، بر خلاف سنگ آهک، سنگ سیلیکات حاوی CO2 نیست، بنابراین چنین انتشاری در فرآیند تولید وجود ندارد.

مردم از قبل می دانند که چگونه با آن بسازند، بنابراین ساخت و ساز به تأخیر نخواهد افتاد. مردم از قبل می دانند که چگونه آن را مشخص کنند، به این ترتیب نگرانی های ایمنی وجود ندارد.

سنگ سیلیکات بریمستون نه تنها کربن منتشر نمی کند، بلکه در واقع کربن را جذب می کند.

این شرکت هنوز در مراحل اولیه است و یک کارخانه آزمایشی در حال حاضر در حال کار است، اما فینکه می‌گوید زمانی که مقیاس‌بندی شود، تولید سیمان ارزان‌تر از آنچه در حال حاضر وجود دارد، خواهد بود.

در نهایت، برنامه ما، هدف ما توسعه یک فرآیند با هزینه کمتر برای تولید سیمان پرتلند در مقیاس است. و بنابراین، چون هزینه کمتری دارد، در نهایت، فرآیند ما جایگزین ۱۰۰ درصد امکانات تولید سیمان در سراسر جهان خواهد شد که منجر به یک سیستم کاملاً کربن‌زدایی می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا