گردشگری

۱۰ شهر زیبا و جذاب ایتالیا برای گردشگری

سلیقه شما در سفر هر چه که باشد، آن را در این کشور که در عین حال عجیب و غریب و آشنا است، راضی خواهید کرد. تاریخ، هنر، غذا، موسیقی، معماری، فرهنگ، مکان‌های مقدس، دهکده‌های جذاب، و مناظر خیره‌کننده همه جا وجود دارد و در فضایی که فقط تایید شده‌ترین افراد از آن لذت نمی‌برند.

از کوه های سر به فلک کشیده دولومیت در شمال گرفته تا سواحل Puglia و معابد باستانی سیسیل، ایتالیا مملو از مکان های برجسته برای دیدن است. اینها از شگفتی های طبیعی و مناظر باشکوه گرفته تا برخی از بزرگترین شاهکارهای هنر و معماری که جهان شناخته شده است.

۱۰ شهر زیبا و بهترین مکان های ایتالیا برای گردشگری:

۱-رم

10 شهر زیبا و جذاب ایتالیا برای گردشگری

رم هم به دلیل تاریخ خود به عنوان پایتخت بیشتر اروپای باستان و هم به دلیل نقش امروزی خود به عنوان یکی از پر جنب و جوش ترین شهرهای اروپا، برای بیشتر گردشگرانی که به ایتالیا سفر می کنند، در صدر فهرست مکان هایی برای بازدید قرار دارد. بقایای افتخارات باستانی آن – کولوسئوم ، فروم ، پانتئون ، راه آپیان، و تپه پالاتین – با ثروت های عظیم واتیکان به عنوان جاذبه های برتر رقابت می کنند.

اما بین مناظر مهمی مانند کلیسای سیستین و پیتای میکل آنژ، زمانی را برای لذت بردن از خود شهر اختصاص دهید. در باغ های بورگزه استراحت کنید . در پله های اسپانیایی ژلاتو بخورید . کاوش در خیابان های باریک Trastevere . کاپوچینوی صبحگاهی را در کافه ها بنوشید. ویترین در Via Veneto. و یک سکه در فواره تروی پرتاب کنید تا بتوانید بارها و بارها برگردید. برای دیدن همه آن چندین سفر لازم است.

۲-فلورانس

10 شهر زیبا و جذاب ایتالیا برای گردشگری

ویترین رنسانس ایتالیا، فلورانس، گاهی اوقات می‌تواند مانند یک موزه هنری غول‌پیکر به نظر برسد. Duomo، کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره ، نقطه عطفی از معماری جهان است که با گنبد عظیم گرانش خود در بالای آن قرار دارد.

این مجموعه به همراه برج ناقوس کاری شده با سنگ مرمر توسط جوتو و تعمید هشت ضلعی با درهای برنزی بی نظیرش توسط گیبرتی، یکی از بهترین مجموعه های هنر رنسانس در جهان است.

نیم دوجین موزه هنری مملو از نقاشی‌ها و مجسمه‌ها هستند، در حالی که شاهکارهای بیشتری کلیساها و کاخ‌های آن را تزئین می‌کنند. قبل از اینکه در گالری اوفیزی و کاخ پیتی زیاده روی کنید ، در باغ های بوبولی قدم بزنید و استودیوها و کارگاه های صنعتگران اولترارنو را کاوش کنید

۳-ونیز

10 شهر زیبا و جذاب ایتالیا برای گردشگری

چه کسی می‌تواند شهری را که خیابان‌هایش از آب ساخته شده، اتوبوس‌هایش قایق‌ها، و آوازهای گوندولیرها در هوا در آن موج می‌زند، دوست نداشته باشد؟ این شهر جادویی است و جاذبه اصلی آن برای گردشگران خود شهر است.

مرکز شهر، میدان سان مارکو، میدان سنت مارکو است که توسط چندین جاذبه گردشگری برتر احاطه شده است. کلیسای بزرگ سنت مارک در کنار کاخ دوج قرار دارد ، و مشرف به هر دو، کمپانیل بلند است.

گوندولا سواری یکی از عاشقانه ترین کارهایی است که در ایتالیا انجام می شود . گوندولاها در انتهای میدان در کانال بزرگ جمع می شوند . در جهت دیگر، دروازه ای در زیر برج ساعت به گذرگاه های باریک و پیچ در پیچ منتهی می شود، جایی که مطمئناً در راه پل ریالتو گم خواهید شد. اما گم شدن یکی از بزرگترین لذت های ونیز است، جایی که یک صحنه کارت پستال در گوشه و کنار در انتظار است.

۴-میلان

10 شهر زیبا و جذاب ایتالیا برای گردشگری

اگرچه میلان به دلیل فرودگاهی که دارد یک نقطه ورودی اصلی برای گردشگران است، اما اغلب به عنوان مقصدی خاص نادیده گرفته می شود. این مایه شرمساری است، زیرا میلان یکی از بالاترین تمرکز جاذبه های هنری و معماری را در تمام ایتالیا دارد و برای کسانی که به طراحی و مد علاقه مند هستند (بدون ذکر خرید) یک امر ضروری است.

میلان خانه و محل کار افراد برجسته در همه این زمینه ها بوده است: میکل آنژ، لئوناردو داوینچی، وردی، انریکو کاروسو، توسکانینی، و طراح جورجیو آرمانی.

کلیسای جامع بزرگ میلان، Il Duomo، یکی از باشکوه ترین کلیساهای جهان و بهترین نمونه از سبک گوتیک پر زرق و برق است. La Scala معتبرترین سالن اپرای جهان است، شام آخر داوینچی دیوار یک صومعه را پر می کند، و در سراسر شهر موزه ها و کاخ هایی پر از برخی از بهترین هنرهای جهان است. و هیچ شیک پوشی نمی تواند در برابر قدم زدن در کوادریلاترو معروف مقاومت کند.

۵-پیزا و لوکا

10 شهر زیبا و جذاب ایتالیا برای گردشگری

شهرهای مجاور پیزا و لوکا ارزش دیدن را دارند تا زمانی که در توسکانی هستید، اولین مورد به خاطر مجموعه استثنایی Campo dei Miracoli و دیگری به دلیل جذابیت های دوست داشتنی آن.

برج کج پیزا ، که در واقع کمپین کلیسای جامع مجاور است، نماد ایتالیایی شناخته شده است و مرکز یک سایت میراث جهانی یونسکو را تشکیل می دهد که شامل کلیسای جامع، غسل تعمید و کامپو سانتو نیز می شود.

نقطه برجسته این غسل تعمید، منبر ایستاده با حکاکی پیچیده نیکولا پیزانو است که شاهکاری از مجسمه‌های رومی است. تکمیل مجموعه موزه ای است که برخی از زیباترین آثار طلا و نقره قرون وسطی و رنسانس را به نمایش می گذارد.

در همان نزدیکی، لوکا یکی از جذاب ترین شهرهای اروپا برای کاوش و لذت بردن است که با دیوارهای عریض احاطه شده است که بالای آن پارکی پر درخت است. درون دیوارها کلیساهای زیبای رومی و گوتیک توسکانی، خانه‌های برجی (که می‌توانید از یکی از آنها بالا بروید) و یک میدان رومی که به یک میدان بیضی شکل «فسیل» شده است، قرار دارد.

۶-ورونا

10 شهر زیبا و جذاب ایتالیا برای گردشگری

مرکز تاریخی فشرده این دژ سابق رومی توسط یک منحنی عمیق در رودخانه Adige در آغوش گرفته است. مسلط بر قلب آن، عرصه قابل توجه رومی قرن اول است که به خوبی حفظ شده است ، صحنه جشنواره اپرا تابستانی مشهور جهان.

چندین طاق رومی در میان ساختمان‌های قرون وسطایی و رنسانس مخلوط شده‌اند که بسیاری از آنها تاریخ طولانی ورونا را به عنوان بخشی از امپراتوری ونیزی نشان می‌دهند. در کنار رودخانه، قلعه بزرگ Castelvecchio قرار دارد که در قرن چهاردهم ساخته شد و از یک پل قوسی آجری به نام Ponte Scaligero محافظت می کند.

با وجود گنجینه غنی معماری و هنر، بزرگترین ادعای شهر ورونا برای شهرت توریستی بر اساس داستان های ناب است. ورونا محل نمایش رومئو و ژولیت شکسپیر بود.

۷-بولونیا

10 شهر زیبا و جذاب ایتالیا برای گردشگری

بولونیا که به دلیل مهارت های آشپزی و غذاهای خود و همچنین به دلیل دانشگاه تاریخی (قدیمی ترین دانشگاه اروپا) شهرت دارد، جذاب ترین شهر برای بازدید است. طاق‌های زیبا خیابان‌ها را از آفتاب یا باران محافظت می‌کنند و در زیر آن‌ها مغازه‌هایی با فضای داخلی اصیل صد ساله خود قرار دارند.

کلیسای دیگری که باید دید، جوی سانتو استفانو است، مجموعه ای از هفت ساختمان مذهبی که توسط بندیکتین ها از قرن ۱۰ تا ۱۳ ساخته شده است. دو برج کج آن، Asinelli و Garisenda، ستون‌های بلند و نازکی از آجر و سنگ هستند که از برج معروف‌تر پیزا بلندتر هستند. این‌ها بقایای قرون وسطی هستند، زمانی که خانواده‌ها برج‌های دفاعی خود را داشتند که به خانه‌هایشان متصل بودند.

۸-دولومیت ها

10 شهر زیبا و جذاب ایتالیا برای گردشگری

قله‌های دندانه‌دار دولومیت‌ها که محل قرارگیری شش پیست اسکی برتر ایتالیا هستند، در هر فصلی دیدنی هستند، چه کوه‌ها سفید با برف و یخ باشند، چه به‌طور چشمگیری بر فراز چمن‌زارهای سرسبز آلپ بالا آمده‌اند. معروف ترین شهر کورتینا دی آمپزو است که یکی از برترین پیست های اسکی در جهان است .

روستاهای دیگر کلبه‌های چوبی نیز مراکز اسکی هستند و در اعماق دره‌ها دهکده‌های بیشتری وجود دارد که گردشگران کنجکاو می‌توانند با دنبال کردن جاده‌های کوهستانی که از Strada delle Dolomiti، جاده دولومیت تابش می‌کنند، کشف کنند .

این مسیر در تمام طول سال که از بولزانو تا کورتینا دی آمپزو امتداد دارد، مجموعه‌ای از منظره‌های کوهستانی است که از پاسو پوردوی عبور می‌کند و از قله‌های گروه دل سلا می‌گذرد تا پنج قله مشرف به کورتینا، پنج قله مشرف به کورتینا را آشکار کند.

۹-ناپل

10 شهر زیبا و جذاب ایتالیا برای گردشگری

همانطور که کانال ها مشخصه ونیز هستند، و رنسانس جوهره فلورانس است، در ناپل، این شور و نشاط محض است که شما را طلسم می کند. این یک مکان پر هیاهو است، خیابان های باریک آن پر از رنگ، سر و صدا و زندگی است.

در ناپل ، در کلیساهای مملو از گنج، کاخ های باشکوه آن که با ثروت سلطنتی اروپایی تجمل شده است، و موزه باستان شناسی برتر آن که یافته های پمپئی نزدیک را به نمایش می گذارد، چیزهای زیادی برای دیدن و انجام خواهید یافت .

۱۰-تورین

10 شهر زیبا و جذاب ایتالیا برای گردشگری

یکی از شهرهای بزرگ صنعتی شمال، تورین، بر خلاف میلان، نسبتا کوچک و جمع و جور است و دیدن نقاط برجسته آن با پای پیاده آسان است. عظمتی در معماری و چیدمان رسمی آن وجود دارد که توسط ساووی ها طراحی شده است تا نشان دهد که آنها به اندازه هر خانواده سلطنتی اروپا سلطنتی هستند و می توانند خود را با شکوهی که رقیب پاریس است احاطه کنند.

میدان‌های طاقدار و خیابان‌ها و کاخ‌های سلطنتی درست در مرکز آن، لحن را ایجاد می‌کنند، اما این همه جذابیت تورین نیست. یک محله کوچک قرون وسطایی، مکان‌های رومی، و کل محله‌های هنر نو، و پارکی در کنار رودخانه با دهکده‌ای کاملاً مصنوعی قرون وسطایی، ثابت می‌کند که تورین خود را خیلی جدی نمی‌گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا