بازارخودرو

بازگشت مزدا ۳ به ایران با واردکننده‌ای جدید

مزدا ۳، خودروی محبوب ژاپنی، با شرکت آفتاب خودرو افشاری کیا به بازار ایران بازمی‌گردد. این شرکت در دور جدید واردات خودرو، علاوه بر مزدا ۳، دو مدل دیگر از این برند یعنی مزدا CX50 و مزدا CX30 را نیز به کشورمان عرضه خواهد کرد.

مزدا ۳ که در دهه ۱۳۸۰ توسط گروه بهمن مونتاژ می‌شد، یکی از خودروهای محبوب آن دوران بود. تولید این خودرو در سال ۱۳۹۸ متوقف شد، اما حالا با تلاش شرکت آفتاب خودرو افشاری کیا، بار دیگر شاهد حضور این خودرو در بازار ایران خواهیم بود.

مزداهای وارداتی به ایران، همگی در کشور چین تولید می‌شوند. این خودروها از پیشرانه‌های دو لیتری تنفس طبیعی سری اسکای اکتیو مزدا بهره می‌برند. انتخاب پیشرانه تنفس طبیعی برای این خودروها، با توجه به تجربه مثبت از عملکرد این نوع پیشرانه در خودروهای ژاپنی، تصمیمی هوشمندانه به نظر می‌رسد.

به دلیل محدودیت‌های ارزی، نسخه‌های وارداتی مزدا ۳ امکانات رفاهی کاملی نخواهند داشت و در تیپ پایه عرضه می‌شوند. با این حال، خبر خوش این است که امکان واردات نسخه‌های هیبریدی این خودرو در ماه‌های آینده وجود دارد.

علاوه بر مزدا ۳، آفتاب خودرو افشاری کیا برنامه دارد تا نسل جدید مزدا ۶ را نیز با نام مزدا EZ6 به بازار ایران عرضه کند. این خودرو که به‌طور اختصاصی برای بازار چین معرفی شده است، نسخه مجهزتر و قوی‌تر چانگان دیپال SL03 محسوب می‌شود و با پیشرانه‌های پلاگین هیبرید و الکتریکی به بازار ایران خواهد آمد.

بازگشت مزدا به ایران، خبر خوشی برای علاقمندان به این برند ژاپنی است. انتظار می‌رود با ورود این خودروها، شاهد تنوع بیشتر و رقابت جذاب‌تر در بازار باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا