روانشناسی

۸ روش ساده برای احساس خوشبختی و بهبود خلق و خوی ضعیف

صبح‌هایی هستند که از خواب بیدار می‌شوید و دنیا کمی خاکستری‌تر از حد معمول به نظر می‌رسد. همانطور که روز ادامه دارد، ممکن است قهوه را روی پیراهن مورد علاقه خود بریزید یا ایمیلی کمتر از افتخار از رئیس خود دریافت کنید. روزهای سخت ممکن است بی رحمانه و بی پایان به نظر برسند، اما حتی در آن روزهای وحشتناک، وحشتناک، بدون خوب، بسیار بد، راه هایی برای احساس بهتر وجود دارد .

پرورش خلق و خوی خود و ادغام شیوه های افزایش دهنده شادی در زندگی شما مهم است، اما آنها به ویژه برای روزهای سخت مهم هستند. چرا؟ زیرا سلامت روانی فقط بر روز شما تأثیر نمی گذارد. این می تواند بر بهره وری، روابط و حتی سلامت شما تأثیر بگذارد.

۸ راه برای احساس بهتر در هنگام تجربه بد خلقی:

زندگی پستی و بلندی های زیادی دارد. در حالی که این طبیعی است که گاهی اوقات احساس ناراحتی کنید، اما می‌تواند به شما کمک کند که برخی از استراتژی‌های احساس بهتر را در جیب پشتی خود داشته باشید تا به شما کمک کند خلق و خوی خود را تغییر دهید.

۱-مدیتیشن را در صبح (یا هر زمان که به آن نیاز دارید) تمرین کنید

روز خود را با یک جلسه مدیتیشن ۱۰ دقیقه ای شروع کنید . یک مکان راحت پیدا کنید و اگر مبتدی هستید، مدیتیشن هدایت شده می تواند مفید باشد. مدیتیشن همچنین می تواند در هر زمانی از روز به شما کمک کند اگر احساس ضعف دارید. جلسه ای را انتخاب کنید که طنین انداز باشد و به تأثیر چند دقیقه توجه با خودتان توجه کنید.

۲-برخی دیگر از فعالیت های ذهن آگاهی را امتحان کنید

ذهن آگاهی یعنی حضور کامل در هر کاری که انجام می دهید. چه این که نفس عمیق بکشید، خودتان را زمین بگذارید ، به یک منظره صوتی آرامش بخش گوش دهید یا حتی فقط در یک دفترچه یادداشت بسازید. هر کاری که انتخاب می کنید، به کل تجربه لحظه حال توجه کنید.

این فعالیت ها را در طول روز پخش کنید تا لحظه ای آرامش و شفافیت به خود بدهید. حتی می توانید وعده های غذایی خود را به یک فعالیت ذهن آگاهی تبدیل کنید. هنگام غذا خوردن، تمام حواس خود را درگیر کنید و از بافت، طعم و عطر غذا لذت ببرید.

۳-بدن خود را حرکت دهید

آیا تا به حال متوجه این بالا بودن پس از تمرین شده اید؟ هنگامی که ورزش می کنید ، بدن شما مواد شیمیایی ایجاد کننده احساس خوب ترشح می کند . به علاوه، فعال شدن به منحرف کردن ذهن شما از منفی نگری کمک می کند و این انرژی را به جای دیگری هدایت می کند. چه پیاده روی ، یوگا یا رقصیدن در اتاق نشیمن، ورزش مورد علاقه خود را برای تقویت خلق و خوی خود پیدا کنید.سعی کنید پیاده روی صبحگاهی خود را با تمرین هدایت شده ما در راه رفتن آگاهانه به یک فعالیت ذهنی تبدیل کنید.8 روش ساده برای احساس خوشبختی و بهبود خلق و خوی ضعیف

۴-با کسانی که دوستشان دارید ارتباط برقرار کنید

انسان ها موجوداتی اجتماعی هستند – ما در ارتباط رشد می کنیم. در حالی که گپ زدن با قهوه ممکن است بی اهمیت به نظر برسد، می تواند برای سلامتی شما معجزه کند . اطراف خود را با دوستان و خانواده حمایتگر احاطه کنید تا یک شبکه ایمنی عاطفی برای زمانی که شرایط سخت می شود و احساس ضعف می کنید فراهم کنید.

۵-اهداف کوچک و قابل دستیابی برای خود تعیین کنید

این در مورد دستاوردهای بزرگ نیست، بلکه پیروزی های روزانه است . تعیین اهداف کوچک و واقع بینانه به روز شما جهت می دهد و احساس هدفمندی می کند. و هر بار که موارد را در یک چک لیست علامت می‌زنید ، اعتماد به نفس شما کاملاً شایسته تقویت می‌شود. در روزهایی که احساس ضعف می کنید، حتی چیزی به سادگی تختخواب یا دوش گرفتن باید جشن گرفته شود.

۶-خواب با کیفیت را در اولویت قرار دهید (یا چرت بزنید)

خواب فقط برای بدن شما نیست، بلکه برای ذهن شما نیز هست. خواب خوب شبانه می تواند به شما در پردازش احساسات ، پاکسازی ذهن و جوانسازی بدن کمک کند. بنابراین اگر احساس ضعف دارید، سعی کنید زود به رختخواب بروید تا در روز بعد احساس بهتری داشته باشید. یا در وسط روز چرت بزنید تا ببینید که آیا بعد از مدت کوتاهی چشم بسته، خلق و خوی شما تغییر می کند یا خیر.

۷- تمرین سپاسگزاری را توسعه دهید

وقتی احساس ضعف می کنید، شمردن موهبت هایتان دشوار است، اما تشخیص و قدردانی از خوبی های زندگیتان می تواند دیدگاه شما را تغییر دهد. اما به یاد داشته باشید، لازم نیست آن را مجبور کنید.

تمرین قدردانی می تواند به اندازه تنظیم یک تمرین مدیتیشن هدایت شده یا به سادگی تهیه لیستی از چیزهایی باشد که برای آنها سپاسگزار هستید. همچنین می توانید سعی کنید یک دفتر خاطرات سپاسگزاری داشته باشید یا به سادگی در مورد سه چیز خوب قبل از خواب فکر کنید.

۸-در صورت نیاز به دنبال کمک حرفه ای باشید

گاهی اوقات، ما نیاز به حمایت اضافی داریم. و این اشکالی ندارد. اگر کنار آمدن با آن برایتان سخت است، با یک متخصص صحبت کنید. آنها می توانند ابزارها و بینش های متناسب با موقعیت منحصر به فرد شما را ارائه دهند. این امر به ویژه در صورتی مهم است که مشکوک هستید که خلق و خوی پایین شما به دلیل افسردگی، اضطراب یا یک وضعیت سلامت روان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا