ورزش و سلامتی

۷ روش برای سوزاندن کالری و مبارزه با چربی بدن

سال هاست که محصولاتی با وعده کمک به کالری سوزی بیشتر به بازار عرضه می شوند. اما آیا واقعاً کاری وجود دارد که می توانید برای افزایش تعداد کالری هایی که بدنتان در هر روز می سوزاند انجام دهید؟

خوب، بله و نه، کارشناسان می گویند. به نظر می رسد حقیقت این است که راه شماره ۱ برای سوزاندن کالری بیشتر، روش قدیمی است، با حرکت و فعالیت بیشتر.

دکتر باری ام. پاپکین، مدیر برنامه چاقی بین رشته ای در دانشگاه کارولینای شمالی، چاپل هیل، می گوید: اساساً ما هیچ راهی برای سوزاندن کالری بیشتر یا افزایش   متابولیسم خود به جز حرکت بیشتر نمی شناسیم.

با این حال، تحقیقات نشان می دهد که ممکن است چند راه دیگر برای افزایش کالری سوزی وجود داشته باشد. در اینجا هشت راه ممکن برای سوزاندن کالری بیشتر و مبارزه با چربی وجود دارد

۷ روش برای سوزاندن کالری و مبارزه با چربی

۱-ورزش کنید تا کالری بسوزانید

دکتر کریستوفر وارتون، مربی و محقق شخصی تایید شده در مرکز راد برای سیاست غذایی و چاقی در دانشگاه ییل، به سادگی می گوید: هر چه زمان بیشتری برای ورزش صرف شود و ورزش شدیدتر باشد، کالری بیشتری سوزانده خواهد شد.

در واقع، متخصص چاقی، جرج بری، MD، با مرکز تحقیقات زیست پزشکی پنینگتون در باتون روژ، لا.، معتقد است که پیاده روی سریع هر روز احتمالاً مهم ترین توصیه برای افرادی است که می خواهند کالری بیشتری بسوزانند.

7 روش برای سوزاندن کالری و مبارزه با چربی بدن

بدیهی است که وقتی ورزش می کنید، بدن شما کالری می سوزاند تا فعالیت شما را تامین کند. اما ورزش هدیه ای است که به دادن ادامه می دهد. به این دلیل که حتی پس از پایان تمرین، بدن شما همچنان کالری بیشتری می سوزاند.

وارتون می‌گوید: در حالی که تعیین دقیق مدت زمان ماندگاری این اثر دشوار است (بسته به ترکیب بدن و سطح تمرین متفاوت است)، اما وارتون می‌گوید: با اطمینان می‌توان گفت که میزان متابولیسم را می‌توان با ورزش هوازی برای حداقل ۲۴ ساعت افزایش داد .

اگر می خواهید این اثر کالری سوزی را طولانی تر کنید، وارتون توصیه می کند که برای مدت طولانی تری ورزش کنید .

او می‌گوید : مطالعات نشان داده‌اند که با افزایش زمان ورزش، افزایش متابولیسم در حالت استراحت طولانی‌تر می‌شود.

۲-تمرینات قدرتی برای عضله سازی انجام دهید

وقتی ورزش می کنید، از عضله استفاده می کنید. این به ساخت توده عضلانی کمک می کند و بافت عضلانی کالری بیشتری می سوزاند حتی زمانی که در حالت استراحت هستید.

مگان مک کروری، دکتری، محقق دانشکده علوم تغذیه و ورزش در دانشگاه باستیر، در ایمیلی می‌گوید : موثرترین راه برای افزایش متابولیسم و ​​سوزاندن کالری بیشتر، ورزش‌های هوازی و تمرینات قدرتی است و هر دو مهم هستند.

Do strength training to build muscle

تمرینات قدرتی با بالا رفتن سن، زمانی که متابولیسم بدنمان کند می شود، اهمیت ویژه ای پیدا می کند. یک راه برای جلوگیری از این امر این است که حداقل چند بار در هفته تمرینات قدرتی را به تمرین خود اضافه کنید. بزرگترین ماهیچه ها (و در نتیجه بزرگترین سوزاننده کالری) در ران ها، شکم ، سینه و بازوها هستند.

۳-وعده های غذایی کوچکتر و مکرر بخورید

هر بار که یک وعده غذایی یا میان وعده می خورید، به اصطلاح دستگاه گوارش شما روشن می شود و شروع به هضم غذا و جذب مواد مغذی می کند. برای روشن کردن دستگاه هضم انسان کالری هزینه دارد، بنابراین منطقی است که هرچه وعده های غذایی کوچک یا میان وعده های بیشتری در طول روز بخورید، کالری بیشتری می سوزانید.

وعده های غذایی کوچکتر و مکرر بخورید

مک کروری در یک مصاحبه ایمیلی خاطرنشان می کند که شواهد محکم زیادی برای این تأثیر وجود ندارد. اما بسیاری از متخصصان بر این باورند که در مقایسه با خوردن یک یا دو وعده غذایی بسیار زیاد، به هر حال این روش سالم تری برای غذا خوردن است. و اگر منجر به سوزاندن حتی چند کالری اضافی شود، حتی بهتر است.

۴-چای سبز یا سیاه کافئین دار بنوشید

کافئین یک محرک است و محرک ها باعث افزایش کالری می شوند. یکی از دلایل احتمالی این است که آنها در کوتاه مدت این تصور را به شما می دهند که انرژی بیشتری دارید، که می تواند به معنای حرکت بیشتر باشد. کافئین همچنین ممکن است باعث تغییرات متابولیک در بدن شود که می تواند منجر به سوزاندن کالری بیشتر شود.

وعده های غذایی کوچکتر و مکرر بخورید

در چند سال گذشته، برخی از مطالعات اشاره کرده اند که چای سبز یا سیاه ممکن است مزایایی فراتر از کافئین موجود در آنها داشته باشد.

یک مطالعه به کاهش مصرف غذا در موش هایی اشاره کرد که پلی فنول موجود در چای سبز دریافت کردند. مطالعه دیگری که روی انسان انجام شد، به این نتیجه رسید که چای سبز دارای خواص گرمایی و کالری سوزی فراتر از آن چیزی است که با کافئین قابل توضیح است. طبق تحقیقات دانشگاه لوزان در سوئیس، وقتی به ۳۱ مرد و زن جوان سالم سه وعده نوشیدنی حاوی کاتچین چای سبز، کافئین و کلسیم به مدت سه روز داده شد، مصرف انرژی ۲۴ ساعته آنها ۴٫۶ درصد افزایش یافت.

۵-صبحانه را حذف نکنید

شواهدی از ارتباط بین نخوردن صبحانه و افزایش وزن وجود دارد.

برخی تحقیقات نشان داده است که وقتی افراد صبحانه را حذف می کنند ، تمایل دارند تا پایان روز کالری بیشتری بخورند. مطالعات دیگر نشان داده اند که نخوردن صبحانه با شاخص توده بدنی بالاتر در نوجوانان مرتبط است.

وعده های غذایی کوچکتر و مکرر بخورید

در حالی که می‌توانیم از تحقیقات بیشتری در این زمینه استفاده کنیم، خوردن یک صبحانه سالم مطمئناً به عنوان یک عادت سبک زندگی منطقی است.

۶- روزی ۸ فنجان آب بنوشید

تقریباً هر کاری که بدن خود را برای انجام آن فرا می‌خوانید، کالری می‌سوزاند، از جمله جذب و استفاده از آب در حالی که تعادل مایعات را حفظ می‌کنید (گاهی اوقات با دفع اضافی).

7 روش برای سوزاندن کالری و مبارزه با چربی بدن

طبق یافته های یک مطالعه کوچک در آلمان، نوشیدن تقریباً هشت فنجان آب (۲ لیتر) ممکن است به سوزاندن نزدیک به ۱۰۰ کالری اضافی در روز کمک کند.

این ممکن است زیاد به نظر نرسد، اما می تواند تا ۷۰۰ کالری در هفته یا ۲۸۰۰ کالری در ماه اضافه کند. و این با انجام کاری است که به هر حال باید انجام دهیم تا روده ها و کلیه های خود را شاد نگه داریم و از اشتباه گرفتن تشنگی با گرسنگی جلوگیری کنیم.

۷-لبنیات کم چرب بخورید

کلسیم موجود در لبنیات کم چرب به طور خاص به سوزاندن کالری بیشتر کمک نمی کند، اما ممکن است چند کار را برای کاهش چربی بدن انجام دهد. نتایج یک مطالعه اخیر دانمارکی نشان می دهد که با مصرف کلسیم لبنیات کم چرب، ممکن است کالری کمتری از یک وعده غذایی جذب کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا