خودرو

قیمت خودرو برقی شیاومی SU7 مشخص شد

لی جون، مدیرعامل این شرکت، روز دوشنبه قیمت اولین خودروی برقی این شرکت چینی را پیش از عرضه رسمی آن در هفته جاری اعلام کرد.

لی در پستی در شبکه اجتماعی چینی Weibo گفت: هدف شیائومی SU7 این است که بهترین ظاهر، بهترین رانندگی و هوشمندترین سدان زیر ۶۹۳۲۸ دلار(۴ میلیارد و دویست میلیون تومان) باشد.

این اولین بار است که شیائومی بالاترین محدوده قیمت را تأیید می کند. روز پنجشنبه، شیائومی خودروی الکتریکی SU7 را به طور رسمی معرفی می کند و سفارشات خود را آغاز می کند.

بر اساس یکی دیگر از پست های Weibo توسط Lei، این خودرو در سراسر فروشگاه های شیائومی در ۲۹ شهر چین به نمایش گذاشته شده است. وی گفت که تست درایوها از روز پنجشنبه آغاز خواهد شد.

شیائومی به عنوان یک شرکت تولید کننده گوشی های هوشمند و لوازم الکترونیکی مصرفی شناخته شده است. اما در سال ۲۰۲۱، این شرکت اعلام کرد که قصد دارد وارد مسابقه خودروهای برقی شود . سه سال بعد، با بازار خودروهای الکتریکی بسیار متفاوتی در چین مواجه است بازاری که به طور بالقوه با کاهش سرعت روبه‌رو است و رقابت در آن سخت است.

بازار خودروهای برقی در بحبوحه جنگ قیمتی است که توسط تسلا در پایان سال ۲۰۲۲ جرقه زده شد . این امر دیگر شرکت‌های خودروهای الکتریکی را مجبور کرده است که قیمت‌ها را کاهش دهند تا تقاضا را افزایش دهند و رقابتی باقی بمانند، که بر حاشیه‌ها و سودآوری در سراسر صنعت فشار آورده است .

قیمت گذاری برای شیائومی در چنین بازار رقابتی و بازاری که این شرکت سابقه قبلی ندارد، کلیدی خواهد بود.

قیمت خودرو برقی شیاومی SU7 مشخص شد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا