ورزش و سلامتی

پیاده روی صبح بهتر است یا عصر

پیاده روی یک راه ساده و موثر برای بهبود سلامت جسمی و روانی شماست. می تواند به شما در سوزاندن کالری، کاهش استرس، تقویت خلق و خو و حتی کاهش فشار خون کمک کند. اما بهترین زمان برای پیاده روی چه زمانی است؟ آیا باید آن را صبح انجام دهید یا عصر؟

پیاده روی صبحگاهی در مقابل پیاده روی عصرگاهی

زمانی از روز که برای پیاده روی انتخاب می کنید معمولاً به ترجیحات، اهداف و برنامه شخصی شما بستگی دارد. در حالی که پیاده‌روی در هر زمانی از روز بهتر از پیاده‌روی نکردن است، پیاده‌روی صبح و عصر هر دو مزایا و معایب خود را دارند.

بیایید نگاهی به برخی از مزایا و معایب زیر بیاندازیم.

فواید پیاده روی صبحگاهی

پیاده‌روی صبحگاهی می‌تواند به شما انرژی بخشد و روحیه شما را بالا ببرد و شروعی مثبت برای روزتان به ارمغان بیاورد.

کاهش وزن ممکن است با پیاده روی صبحگاهی بیشتر قابل دستیابی باشد، زیرا می تواند اشتها را کاهش دهد و در عین حال متابولیسم را برای روز آینده افزایش دهد.

خواب بهتر و ساعت بدنی تنظیم شده را می توان از طریق پیاده روی صبحگاهی انجام داد و به تنظیم مجدد ریتم شبانه روزی شما کمک می کند.

پیاده روی صبح زود می تواند به شما کمک کند تا ترافیک و آلودگی هوا را دور بزنید، که معمولاً در چند ساعت اول طلوع خورشید کمتر است.

معایب پیاده روی صبحگاهی

دمای بدن شما معمولاً اول صبح پایین‌تر است، به این معنی که نسبت به ساعات بعدی روز احساس انرژی کمتری خواهید داشت.

اگر اهل صبح نیستید یا برنامه شلوغی دارید ممکن است انجام یک پیاده روی صبحگاهی سخت باشد. ممکن است لازم باشد زودتر از خواب بیدار شوید و زمان خواب را فدا کنید.

ممکن است به گرم کردن و کشش بیشتری نیاز باشد زیرا ماهیچه‌های شما معمولاً پس از استراحت شبانه سردتر و سفت‌تر می‌شوند.

فواید پیاده روی عصرگاهی

استراحت و آرامش بعد از یک روز طولانی با پیاده روی عصرانه آسان تر است، که می تواند به مدیریت استرس و اضطراب و در نهایت بهبود سلامت روان کمک کند.

پیاده روی بعد از شام ممکن است به کنترل سطح قند خون و بهبود هضم کمک کند و در عین حال از رفلاکس اسید جلوگیری کند.

تا عصر، ماهیچه های شما تمام روز را برای گرم کردن فرصت دارند. این کار می تواند راه رفتن عصرانه شما را کارآمدتر کند و به شما امکان می دهد قدرت بیشتری به گام خود اضافه کنید.

پیاده روی عصرانه می تواند با کمک به آرامش، کاهش استرس و تنظیم ریتم شبانه روزی به خواب شما کمک کند و در نهایت به استراحت شبانه بهتری منجر شود .

معایب پیاده روی عصرگاهی

پیاده روی نزدیک به زمان خواب ممکن است کیفیت خواب شما را مختل کند و در نتیجه احساس هوشیاری و تحریک بیش از حد داشته باشید که می تواند به خواب رفتن را سخت تر کند.

یک پیاده روی عصرگاهی ممکن است شما را در معرض ترافیک و آلودگی هوا بیشتر قرار دهد که معمولاً در اواخر روز بیشتر می شود.

پیاده روی در مناطقی با نور ضعیف یا میزان جرم و جنایت بالا ممکن است خطرات ایمنی را به همراه داشته باشد. مهم است که مسیری امن برای پیاده روی خود انتخاب کنید، از محیط اطراف خود آگاه باشید و پیاده روی با یک همراه را در نظر بگیرید.

پیاده روی صبحگاهی در مقابل پیاده روی عصرگاهی برای کاهش وزن

اگر انگیزه اصلی شما برای پیاده روی کاهش وزن است، پیاده روی صبح و عصر می تواند به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کند. با این حال، ممکن است تفاوت هایی در نحوه تأثیرگذاری آنها بر روند کاهش وزن شما وجود داشته باشد.

پیاده‌روی صبحگاهی می‌تواند به شما کمک کند تا چربی سوزی مؤثرتری داشته باشید، زیرا بدن شما از چربی به عنوان منبع اصلی انرژی خود در هنگام ورزش قبل از صبحانه استفاده می‌کند. همچنین می تواند به شما کمک کند گرسنگی خود را سرکوب کنید و وسوسه کمتری برای خوردن میان وعده در طول روز داشته باشید.

پیاده روی عصرگاهی می تواند به شما کمک کند به طور کلی کالری بیشتری بسوزانید، زیرا بدن شما انرژی بیشتری را هنگام ورزش بعد از خوردن غذا مصرف می کند. همچنین می تواند به شما در جلوگیری از پرخوری در شب و کاهش افزایش قند خون بعد از شام کمک کند.

بهترین زمان پیاده روی برای کاهش وزن ممکن است به ترجیحات شخصی و سبک زندگی شما بستگی داشته باشد. برخی از افراد ممکن است به راحتی به یک روال صبحگاهی پایبند باشند ، در حالی که برخی دیگر پیاده روی عصرگاهی را بعد از وعده غذایی عصر خود ترجیح می دهند. مهمترین چیز این است که ثابت قدم باشید و از پیاده روی خود لذت ببرید.

طبق توصیه NHS، روزانه ۱۰ دقیقه پیاده روی سریع روزانه فواید متعددی برای سلامتی دارد و در ۱۵۰ دقیقه ورزش هفتگی به حساب می آید. هنگامی که پیاده روی به طور محکم در برنامه روزانه شما گنجانده شد، می توانید شروع به افزایش سرعت و شدت پیاده روی خود در طول زمان کنید و سلامت و تندرستی خود را بیشتر افزایش دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا