شبکه های اجتماعی

واتس‌اپ یک دکمه لایک برای بروز رسانی دریافت می کند

در حال حاضر، وقتی یک به‌روزرسانی وضعیت واتس‌اپ را می‌بینید که می‌خواهید با آن تعامل داشته باشید، می‌توانید یک پاسخ بنویسید یا انگشت خود را به سمت بالا بکشید تا از طیف کوچکی از ایموجی‌ها انتخاب کنید. اینستاگرام این کار را متفاوت انجام می دهد، با یک دکمه ساده لایک که این کار را انجام می دهد و یک واکنش ایموجی قلبی ارسال می کند. با این حال، در آخرین نسخه واتس اپ، تغییر به روشی شبیه به اینستاگرام برای واکنش به به روز رسانی وضعیت در حال شکل گیری است.

این یکی دیگر از ویژگی های اینستاگرام است که به نظر می رسد متا مصمم است آن را برای یکی دیگر از محصولات خانواده خود عرضه کند. به‌ویژه واتس‌اپ اخیراً ویژگی‌های اجتماعی زیادی را دریافت کرده است، چه در مرحله تولید، چه در نسخه بتا یا به سادگی با نکاتی که در کد مشاهده می‌شود. ویژگی‌هایی مانند به‌روزرسانی‌های وضعیت، کانال‌ها و حتی انجمن‌ها احساس می‌کنند که می‌توانستند دقیقاً از اینستاگرام حذف شوند و به نظر نمی‌رسد این روند به این زودی متوقف شود.

این اینستاگرام سازی واتس اپ مزایا و معایبی دارد. این ویژگی به ویژه می تواند مفید باشد، به خصوص برای واکنش سریع به جریان مداوم وضعیت ها و رسانه های مشترک. با این حال، قطعاً مرز بین دو برنامه اجتماعی را محو می کند و باعث می شود متعجب شوید که آیا متا در تلاش است تا تفاوت بین آنها را از بین ببرد. این دو مخاطب متفاوت است، و شاید هدف این باشد که برابری ویژگی‌ها در هر دو برنامه به منظور به حداقل رساندن هرگونه اصطکاک هنگام جابجایی از یکی به دیگری باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا