ورزش و سلامتی

نقش تستسترون در عضله سازی چیست؟

هرکسی می‌تواند وارد باشگاه شود، وزنه‌های زیادی را برای چند بار تکرار بدون هیچ برنامه یا الگوی واقعی بلند کند و احتمالاً درجاتی از رشد عضلانی را برای تلاش‌های خود دریافت کند. اما این احتمال وجود دارد که موفقیت آنها برای همیشه دوام نداشته باشد و در طول مسیر، زمان و انرژی زیادی را تلف کنند. بعضی از افراد ساعتها در باشگاه مشغول تمرین هستند و فکر میکنند هر چه قدر بیشتر تمرین کنند،سریعتر به بدن ایده آل خود میرسند.بعضی ها هم میخواهند به قول معروف یک شبه مسیر چند ساله را طی کنند و با استفاده از هرمونها سریعتر به اندام ایده ال خود برسند.این افراد خیلی سریع و بدون هیچ اطلاعی سراغ این داروها میروند و ممکن است سلامت خود را به خطر بیاندازند.

ما در این مقاله ضمن ارزبابی تستسترون،راهکارهایی را به شما میگوییم که بتوانید به صورت طبیعی تستسترون را در بدن خود افزایش دهید و به تناسب اندام زیبا برسید.

نقش تستسترون در عضله سازی چیست؟

تستسترون چیست؟

تستوسترون اولین هورمون جنسی مردانه و آندروژن در مردان است. در انسان، تستوسترون نقش کلیدی در رشد بافت‌های تولید مثل مردانه مانند بیضه‌ها و پروستات ، و همچنین ارتقاء ویژگی‌های جنسی ثانویه مانند افزایش توده عضلانی و استخوانی ، و رشد موهای بدن دارد.

با افزایش پرخاشگری ، میل جنسی ، تسلط ، نمایش معاشقه و طیف وسیعی از ویژگی های رفتاری همراه است.

علاوه بر این، تستوسترون در هر دو جنس در سلامت و تندرستی نقش دارد، جایی که تأثیر قابل توجهی بر خلق و خوی کلی، شناخت، رفتار اجتماعی و جنسی، متابولیسم و ​​برون ده انرژی، سیستم قلبی عروقی و در پیشگیری از پوکی استخوان.

سطوح ناکافی تستوسترون در مردان ممکن است منجر به ناهنجاری هایی از جمله ضعف، تجمع بافت چربی در بدن، اضطراب و افسردگی، مشکلات عملکرد جنسی و از دست دادن استخوان شود.

سطوح بیش از حد تستوسترون در مردان ممکن است با هیپرآندروژنیسم ، خطر بالاتر نارسایی قلبی ، افزایش مرگ و میر در مردان مبتلا به سرطان پروستات ، طاسی مردانه ، همراه باشد .

یکی از جنبه های سلامت بدن مردان که به شدت تحت تاثیر سطح تستوسترون قرار می گیرد توده عضلانی است.

میزان توده عضلانی که یک فرد قادر به ساخت و حفظ آن است به شدت تحت تاثیر سطح تستوسترون در بدن او است. کسانی که تستوسترون پایینی دارند ممکن است از دست دادن توده عضلانی را تجربه کنند.

فواید تستوسترون برای توده عضلانی

نقش تستسترون در عضله سازی چیست؟

 

یکی از نقش های اصلی تستوسترون در بدن ساخت و حفظ توده عضلانی است. تستوسترون چیزی است که آندروژن نامیده می شود. آندروژن هورمونی است که با بلوغ بدن و رشد جنسی از جمله رشد اندام های جنسی، رشد موهای بدن ، عمیق شدن صدا و غیره ارتباط دارد . تستوسترون همچنین دارای اثرات آنابولیک است ، از جمله ساخت توده عضلانی، افزایش تراکم استخوان و سایر رشد بدن.

داشتن مقدار منظم تستوسترون به عضلات شما اجازه می دهد تا به درستی رشد کنند و به شما در حفظ توده عضلانی کمک می کند.

مردانی که تستوسترون پایینی دارند مطمئناً می توانند کاهش توده عضلانی را احساس کنند و در ساختن توده عضلانی دچار مشکل شوند. با این حال، یکی از مواردی که باید از آن آگاه باشید این است که حتی با داشتن مقدار مناسب تستوسترون، نمی‌توانید حجم عضلانی زیادی بسازید مگر اینکه در حال تمرین و ورزش باشید.

اگر می خواهید توده عضلانی خود را به حداکثر برسانید، باید به دنبال افزایش سطح تستوسترون خود باشید و به طور مکرر ورزش کنید.

دلیل دیگری که بسیاری از مردان به دنبال افزایش سطح تستوسترون در بدن خود هستند، لذت بردن از مزایایی است که افزایش تستوسترون در توانایی عضله سازی در بدن دارد. بدن بر کسی پوشیده نیست که تستوسترون یکی از مواد اصلی در بدن است که به عضله سازی کمک می کند.

عضله سازی با افزایش تستوسترون بسیار امکان پذیر است. تعدادی محصول وجود دارد که به شما این امکان را می دهد. با این حال، شما نمی توانید تنها به مصرف افزایش تستوسترون برای ساخت توده عضلانی تکیه کنید.

یک شبه اتفاق نخواهد افتاد. اگر به دنبال افزایش حجم عضلانی خود با مصرف مکمل های تستوسترون و افزایش میزان تستوسترون در سیستم خود هستید، باید آماده باشید که خود را وقف علت آن کنید و نه تنها از مکمل های تستوسترون استفاده کنید ، بلکه به باشگاه بروید و ورزش کنید. فقط با مصرف روزانه یک قرص به توده عضلانی بالاتر نخواهید رسید.

استروئیدهای آنابولیک چیست؟

کسانی که به دنبال به حداکثر رساندن رشد عضلانی خود هستند ممکن است قبلاً در مورد استروئیدهای آنابولیک شنیده باشند. استروئیدهای آنابولیک اغلب در ارتباط با ساخت مقادیر زیادی توده عضلانی در مدت زمان کوتاه ذکر می شوند.

استروئیدهای آنابولیک داروهایی هستند که برای افزایش میزان تستوسترون در بدن طراحی شده اند. مردم از آنها برای تحریک رشد عضلانی و افزایش اثرات مثبت رشد ماهیچه ای که تستوسترون بر بدن دارد استفاده می کنند.

گاهی اوقات، استروئیدهای آنابولیک در مردانی که کمبود تستوسترون دارند استفاده می شود. اینها می توانند به جایگزینی سطوح تستوسترونی که کمبود دارند کمک کنند. یک عارضه جانبی این می تواند افزایش توده عضلانی باشد.

 راه های طبیعی برای افزایش تستوسترون

نقش تستسترون در عضله سازی چیست؟

اگر می خواهید تستوسترون خود را برای جایگزینی تستوسترون از دست رفته افزایش دهید، راه های مختلفی برای این کار وجود دارد. اگرچه یکی از موثرترین راه‌ها برای افزایش تستوسترون استفاده از درمان جایگزین تستوسترون، استروئیدهای آنابولیک یا تزریق تستوسترون است.

با این حال، همه نمی خواهند از دارو برای افزایش تستوسترون خود استفاده کنند. برای این افراد، دانستن راه‌های طبیعی برای افزایش تستوسترون بسیار مهم است .

افزایش تستوسترون می تواند زندگی شما را تغییر دهد و به شما کمک کند بر برخی از عوارض جانبی ناشی از کاهش تستوسترون غلبه کنید.

 

چند راه طبیعی وجود دارد که می توانید تستوسترون خود را افزایش دهید. در اینجا چند روش وجود دارد که می توانید به طور طبیعی تستوسترون را در بدن خود افزایش دهید.

۱-رژیم غذایی خود را تغییر دهید

یکی از مطمئن ترین راه ها برای افزایش سطح تستوسترون در بدن، تغییر رژیم غذایی است. بسیاری از مردم به رژیم غذایی خود توجه نمی کنند و این می تواند عواقب شدیدی برای سطح تستوسترون در بدن شما داشته باشد.

چیزی که مردم باید به خاطر بسپارند این است که بسیاری از اوقات، سطح تستوسترون در بدن شما با سطح سلامتی بدن شما مطابقت دارد. بنابراین، اگر بد غذا می خورید و ورزش نمی کنید، می تواند تأثیر منفی بر سطح تستوسترون شما داشته باشد.

اگر می خواهید رژیم غذایی خود را با هدف افزایش تستوسترون خود تغییر دهید، غذاهای خاصی وجود دارد که باید آنها را بخورید. اینها شامل غذاهایی مانند کلم بروکلی، کلم بروکسل، خردل، شلغم، کلم، گل کلم و کلم پیچ است.

اینها غذاهایی هستند که سطح استروژن را کاهش می دهند و در نتیجه سطح تستوسترون را افزایش می دهند.

با این حال، باید این را نیز بدانید که هنگام انتخاب مواد غذایی برای گنجاندن در رژیم غذایی، همیشه نباید پیچیده باشد.

اگر در حال حاضر یک رژیم غذایی سالم نمی خورید و علائم تستوسترون پایین را تجربه می کنید، یک شروع عالی این است که به سادگی شروع به گنجاندن غذاهای سالم و عادات غذایی بیشتر در رژیم غذایی خود کنید، هر چه که باشد. داشتن یک رژیم غذایی سالم در افزایش سطح تستوسترون بسیار تاثیرگذار است.

۲-استرس را کاهش دهید

گام دیگری که می توانید و باید انجام دهید اگر می خواهید سطح تستوسترون خود را به طور طبیعی بالا ببرید، کاهش استرس در هر زمان ممکن است. به طور کلی استرس به عنوان یک چیز بد برای سلامت عمومی و بدن شما دیده می شود.

این با مطالعات و آمار تایید شده است. با این حال، آنچه بسیاری از مردم ممکن است ندانند این است که استرس شدید و طولانی مدت در زندگی شما واقعا می تواند سطح تستوسترون شما را کاهش دهد.

داشتن استرس بیش از حد در زندگی یا عدم مدیریت موثر استرس می تواند باعث شود علائم تستوسترون پایین را داشته باشید.

اگر امیدوارید از کاهش تستوسترون ناشی از استرس جلوگیری کنید، باید یک یا دو کار در مورد آن انجام دهید.

اولین مورد این است که هر زمان که ممکن است باید به دنبال کاهش استرس باشید. در حالی که گاهی اوقات ممکن است دشوار باشد، بازدهی از انجام این کار بسیار زیاد است. کار بعدی که باید انجام دهید این است که سعی کنید استرسی را که دارید به طور موثرتری مدیریت کنید.

اگر بتوانید استرسی را که در زندگی شما وجود دارد به طور مؤثرتری مدیریت کنید و اجازه ندهید آنقدر بر سلامت عمومی شما تأثیر بگذارد، می توانید مزایای سلامتی زیادی را تجربه کنید.

۳-بیشتر بخواب

یکی از شایع ترین دلایلی که مردان با کاهش تستوسترون و سلامت عمومی ضعیف مواجه می شوند این است که به اندازه کافی نمی خوابند. در حالی که بسیاری از مردم متوجه نیستند، خواب یکی از مهمترین چیزها برای بدن است.

وقتی به اندازه کافی نخوابید، مطمئناً با ظرفیت کامل کار نخواهید کرد. قرار دادن بدن در دوره‌های طولانی که در آن به اندازه کافی نمی‌خوابید، راهی مطمئن برای کاهش تستوسترون است.

اگر به دنبال افزایش طبیعی تستوسترون خود هستید، باید مطمئن باشید که هر فرصت ممکن را به بدن خود می دهید تا خواب و استراحت مورد نیاز خود را داشته باشد. انجام ندادن این کار قطعا می تواند به این معنی باشد که شما شروع به تجربه کاهش تستوسترون می کنید. توده عضلانی شما و بسیاری موارد دیگر ممکن است در نتیجه آسیب ببینند.

۴-فعالیت جنسی را افزایش دهید

یکی از عوارض جانبی بسیار رایج کاهش تستوسترون کاهش میل جنسی است. با این حال، اگر می خواهید تستوسترون را به طور طبیعی افزایش دهید، در واقع باید بیشتر رابطه جنسی داشته باشید.

داشتن یک زندگی جنسی فعال تر به افزایش طبیعی تستوسترون به عنوان یک پاسخ بیولوژیکی به افزایش دفعات رابطه جنسی کمک می کند. تستوسترون توسط اندام های جنسی تولید می شود و زمانی که فعالیت بیشتری با آن اندام ها داشته باشید، سطح تستوسترون به طور طبیعی افزایش می یابد.

این ادعا توسط یک مطالعه تحقیقاتی استرالیایی تأیید شده است که نشان داد کاهش سطح تستوسترون تا حدی با کاهش فعالیت جنسی مرتبط است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا