ورزش و سلامتی

چه ارتباطی بین ورزش و مغز وجود دارد؟

آیا می دانستید ورزش برای مغز شما هم مفید است؟
فعالیت بدنی می تواند به شما کمک کند فکر کنید، یاد بگیرید، مشکل را حل کنید و از تعادل عاطفی لذت ببرید . می تواند حافظه را بهبود بخشد و اضطراب یا افسردگی را کاهش دهد. فعالیت بدنی منظم همچنین می تواند خطر زوال شناختی از جمله زوال عقل را کاهش دهد.
با افزایش جریان خون، مغز شما در معرض اکسیژن و مواد مغذی بیشتری قرار می گیرد. ورزش همچنین باعث آزاد شدن پروتئین های مفید در مغز می شود. این پروتئین های مغذی سلول های مغزی (که به عنوان نورون ها نیز شناخته می شوند) را سالم نگه می دارند و باعث رشد نورون های جدید می شوند. نورون ها واحدهای سازنده مغز هستند.
What is the connection between exercise and the brain

افرادی که به طور منظم ورزش می کنند، از سلامت روانی و عاطفی بهتری برخوردارند و میزان کمتری از بیماری روانی را تجربه می کنند.

ورزش برای افراد مبتلا به بیماری روانی مهم است ، نه تنها خلق و خوی، تمرکز و هوشیاری ما را تقویت می کند، بلکه سلامت قلبی عروقی و کلی جسمی ما را بهبود می بخشد.

فعالیت بدنی می تواند به شما کمک کند فکر کنید، یاد بگیرید، مشکل را حل کنید و از تعادل عاطفی لذت ببرید.

ورزش می تواند حافظه را بهبود بخشد و اضطراب یا افسردگی را کاهش دهد. فعالیت بدنی منظم همچنین می تواند خطر زوال شناختی از جمله زوال عقل را کاهش دهد.

ورزش با کاهش اضطراب، افسردگی و خلق منفی و با بهبود عزت نفس و عملکرد شناختی سلامت روان را بهبود می بخشد.

همچنین مشخص شده است که ورزش علائمی مانند عزت نفس پایین و کناره گیری اجتماعی را کاهش می دهد.

چه ارتباطی بین ورزش و مغز وجود دارد؟

فواید ورزش بر ذهن چیست؟

هر بار که عضله ای را حرکت می دهید، گیرنده های حسی اطلاعاتی را در مورد آنچه اتفاق می افتد به مغز شما ارسال می کنند.

مدت‌هاست که ورزش به‌عنوان راهی برای افزایش سلامت جسمانی مورد حمایت قرار می‌گیرد، اما نشان داده شده است که فواید زیادی برای ذهن دارد.

بیشتر تحقیقات تا به امروز بر چگونگی سازگاری بدن با نیازهای تمرین ورزشی متمرکز بوده است.

شواهد حاصل از این تحقیق نشان می دهد که تغییراتی در بدن به دنبال تمرینات هوازی و تمرینات قدرتی رخ می دهد.

به این ترتیب، چندین فرض در مورد اینکه چگونه ورزش سلامت مغز را تغییر می دهد و توانایی های ذهنی افراد را افزایش می دهد، مطرح شده است.

بسیاری از این مطالعات بر اساس نتایجی که به دست آورده اند، توصیه هایی برای ورزش ارائه کرده اند. در حالی که واضح است که ورزش می تواند تأثیر مثبتی بر ذهن داشته باشد.

آیا فعالیت بدنی برای ذهن و بدن مفید است؟

 

سلامت روان و سلامت جسمی ارتباط تنگاتنگی با هم دارند. شوخی نیست – آنچه برای بدن خوب است اغلب برای ذهن نیز مفید است.

دانستن اینکه چه کارهای فیزیکی می توانید انجام دهید که این تأثیر را برای شما داشته باشد، روز و زندگی شما را تغییر می دهد.

فعالیت بدنی فواید بسیاری برای سلامت روان دارد. این موارد در دستورالعمل‌های فعالیت بدنی منتشر شده‌اند و شامل بهبود سلامت مغز و عملکرد شناختی (توانایی فکر کردن) کاهش خطر اضطراب و افسردگی، و بهبود خواب و کیفیت کلی زندگی است.

اگرچه درمان همه چیز نیست، اما افزایش فعالیت بدنی به طور مستقیم به بهبود سلامت روان و سلامت کلی و رفاه کمک می کند.

خبر خوب این است که حتی مقدار کمی فعالیت بدنی می تواند بلافاصله علائم اضطراب را در بزرگسالان و سالمندان کاهش دهد.

همچنین نشان داده شده است که افسردگی به فعالیت بدنی پاسخ می دهد.

تحقیقات نشان می‌دهد که افزایش فعالیت بدنی، از هر نوعی، می‌تواند علائم افسردگی را که افراد در طول عمر تجربه می‌کنند، بهبود بخشد.

همچنین نشان داده شده است که انجام فعالیت بدنی منظم خطر ابتلا به افسردگی را در کودکان و بزرگسالان کاهش می دهد.

چگونه ورزش سلامت مغز شما را تقویت می کند؟

What is the connection between exercise and the brainWhat is the connection between exercise and the brain

ورزش میتواند احساس اضطراب را کاهش دهد.

مطالعات نشان داده اند که هر بار که بدن خود را حرکت می دهید، تعدادی از انتقال دهنده های عصبی مفید از جمله دوپامین، نوراپی نفرین، سروتونین و استیل کولین وارد مغز شما می شوند.فقط بین ۱۰ تا ۳۰ دقیقه فعالیت بدنی روزانه لازم است تا خلق و خوی شما فوراً زنده شود.فقط بین ۱۰ تا ۳۰ دقیقه فعالیت بدنی روزانه لازم است تا خلق و خوی شما فوراً زنده شود.

عضویت در ورزشگاه ندارید؟ کمی پیاده روی کنید یا به جای آسانسور از پله ها استفاده کنید(البته برای کسانی که زانو درد دارند توصیه نمیشود)

  • ورزش تمرکز شما را بهبود می بخشد

این یک مزیت فوری است که می تواند حداقل دو ساعت بعد از ۳۰ دقیقه ورزش ادامه یابد.  فعالیت هایی را توصیه می کنم که گردش خون شما را بهبود بخشد، مانند پیاده روی سریع، دویدن، شنا، دوچرخه سواری، بازی تنیس یا طناب زدن.

  • ورزش باعث رشد سلول های جدید مغز می شود

دانشمندان دریافته‌اند یکی از مهم‌ترین فواید ورزش این است که باعث تقویت نوروژنز یا تولد سلول‌های مغزی جدید می‌شود. این برای بهبود عملکرد شناختی ضروری است.

ورزش همچنین می‌تواند  سلامت و عملکرد سیناپس‌های بین نورون‌های این ناحیه را بهبود بخشد و به سلول‌های مغز اجازه می‌دهد تا ارتباط بهتری برقرار کنند.

  • ورزش از مغز شما در برابر پیری و بیماری های عصبی محافظت می کند

مغز خود را به عنوان یک عضله تصور کنید: هر چه بیشتر تمرین کنید، قوی تر و بزرگتر می شود.مطالعات نشان می دهد که ورزش منظم می تواند هیپوکامپ و قشر جلوی مغز را افزایش دهد، که هر دو مستعد ابتلا به بیماری های عصبی مانند زوال عقل و آلزایمر هستند.

بنابراین در حالی که ورزش نمی تواند به طور کامل از کاهش شناختی پیری جلوگیری کند یا آن را درمان کند،اما انجام مداوم آن می تواند به کاهش یا به تاخیر انداختن شروع آن کمک کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا