موبایل

چگونه قفل گوشی سامسونگ را بدون رمز عبور باز کنیم

آیا در مقابل گوشی هوشمند سامسونگ خود گم شده اید و با ناامیدی به آن خیره شده اید زیرا رمز باز کردن قفل را فراموش کرده اید؟ این می تواند یک تجربه بسیار آزاردهنده باشد، اما پایان دنیا نیست.

در بهترین حالت، همچنان می توانید قفل گوشی خود را بدون رمز عبور باز کنید. در بدترین حالت، دستگاه های سامسونگ نیز می توانند بدون پین ریست شوند. ما در اینجا از تمام احتمالات موجود خواهیم گذشت.

اگر از گوشی هوشمند سامسونگ استفاده می کنید، توسط مکانیسم های امنیتی مختلف محافظت می شود. همه چیز خوب و خوب است تا زمانی که خودتان را قفل کنید، چه تصادفی یا طراحی شده باشد.

اگر حسگر اثر انگشت دیگر کار نمی کند و تشخیص چهره نیز از کار می افتد، همچنان می توانید پین خود را وارد کنید. اما اگر کد باز کردن قفل را فراموش کرده باشید چه؟

سامسونگ سرویس Find my Mobile را به SmartThingsFind تغییر نام داد. این سرویس هنوز در دسترس است، اما متأسفانه سامسونگ عملکردی را که به شما امکان می‌داد که  قفل گوشی هوشمند را از آنجا باز کنید، حذف کرد.

در حالی که قبلاً حساب سامسونگ شما برای این کار کافی بود، این گزینه دیگر در دسترس نیست. از این رو، اگر دیگر نتوانید عملکرد SmartThingsFind را پیدا کنید، تعجب نکنید زیرا متاسفانه سامسونگ آن را نابود کرده است.

به احتمال زیاد هیچ کار دیگری جز تنظیم مجدد گوشی هوشمند خود نمی توانید انجام دهید. برای این کار باید از قبل از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. این نیز در شرایطی امکان پذیر است که گوشی هوشمند شما مسدود باشد. شما می توانید در مورد ساخت نسخه پشتیبان گوشی هوشمند ما درباره این موضوع اطلاعات بیشتری کسب کنید.

آیا از Smart Lock استفاده کرده اید؟

شاید در حالت وحشت به آن فکر نکرده باشید، اما آیا احتمالاً قابلیت Smart Lock را در دستگاه یا شبکه WLAN راه اندازی کرده اید؟ این یک ویژگی سیستمی است که در اندروید یافت می‌شود و به شما امکان می‌دهد تا احراز هویت را در تلفن هوشمند در ترکیب با دستگاه‌ها یا مکان‌های خاص دور بزنید.

Smart Lock همچنین با هدفون های بلوتوث یا دستگاه های دیگر کار می کند. متأسفانه، نمی‌توانید عملکرد را بدون کد باز کردن قفل تنظیم کنید، بنابراین این بخش فقط یک یادآوری سریع است. اگر تا به حال نام Smart Lock را نشنیده اید، بدون تنظیم مجدد نمی توانید این کار را انجام دهید.

۱ـ به صفحه خدمات گوگل، Find My Device بروید.

۲ـ با حساب Google خود وارد شوید.

۳ـ دستگاهی را که می خواهید بازنشانی کنید انتخاب کنید.

۴ـ پاک کردن دستگاه را انتخاب کنید تا همه داده ها، از جمله کد قفل فراموش شده را از تلفن هوشمند خود حذف کنید.

چگونه قفل گوشی سامسونگ را بدون رمز عبور باز کنیم
همچنین می توانید با استفاده از کلیدها گوشی هوشمند خود را ریست کنید.

پس از تنظیم مجدد گوشی هوشمند خود، می توانید آن را دوباره تنظیم کنید. باید دوباره با حساب سامسونگ و حساب Google خود وارد شوید و ممکن است بتوانید داده های ذخیره شده قبلی را از آن حساب ها دوباره در تلفن هوشمند بارگیری کنید.

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید درباره راه‌اندازی تلفن‌های اندرویدی بخوانید.

گوشی هوشمند را بدون مرورگر بازنشانی کنید

هر گوشی هوشمند بدون کامپیوتر یا گوشی هوشمند دوم قابل تنظیم مجدد است. فقط باید آن را در حالت ریکاوری بوت کنید.

بازنشانی سخت و تنظیم مجدد نرم: این روشی است که در اندروید انجام می دهید.

به خاطر داشته باشید که از Android Lollipop یک ویژگی امنیتی در اینجا وجود دارد. ابتدا باید وارد حساب Google شوید که قبل از حذف در گوشی هوشمند فعال شده است. این برای جلوگیری از حذف گوشی هوشمند توسط سارقان از طریق حالت ریکاوری و استفاده پس از آن است. اگر از حساب های مختلف استفاده کرده اید، به سادگی یکی از آنها را انتخاب کنید.

چگونه گوشی هوشمند سامسونگ خود را با یک ضربه کلید پاک کنیم:

۱ـ گوشی هوشمند خود را خاموش کنید.

۲ـ دکمه پاور و افزایش صدا را فشار داده و نگه دارید تا وارد حالت بازیابی شوید.

۳ـ با استفاده از دکمه تنظیم صدا در منو حرکت کنید. از دکمه پاور برای انتخاب گزینه استفاده کنید.

Recovery Mode و سپس Wipe data/factory reset را انتخاب کنید و این گزینه را تایید کنید.

پس از تکمیل فرآیند، گوشی هوشمند شما راه اندازی مجدد می شود و می توانید طبق معمول با حساب Google خود وارد شوید.

آیا تا به حال برایتان پیش آمده که فقط به این دلیل که پین خود را فراموش کرده اید، گوشی هوشمند خود را به طور کامل بازنشانی کنید؟ آیا راه دیگری برای باز کردن قفل گوشی هوشمند سامسونگ بدون پین می شناسید؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا