خودرو

همکاری تویوتا و هواوی برای ساخت خودرو برقی

منابع داخلی تویوتا فاش کردند که این غول خودروسازی در حال ادغام سیستمی است که به طور مشترک با هواوی و مومنتا در خودروهای جهانی خود توسعه داده شده است.

این همکاری منحصر به فرد از راه حل های موجود خارج می شود. در عوض، تویوتا مسئولیت یکپارچه سازی سیستم را بر عهده خواهد گرفت وهواوی ستون فقرات سخت افزاری را فراهم می کند و مومنتا نیز نرم افزاری پیشرفته را ارائه می دهد. این استراتژی به تویوتا اجازه می دهد تا تجربه کاربر را کنترل کند و از سازگاری یکپارچه با وسایل نقلیه خود اطمینان حاصل کند.

در حالی که ویژگی‌های دقیق هنوز مخفی مانده است، انتظار می‌رود این همکاری به طور قابل‌توجهی فناوری‌های کمک راننده را بهبود بخشد و خط تولید تویوتا را به سطوح بالاتری از استقلال برساند. انتظار می‌رود که در نمایشگاه خودروی پکن، یک رویداد بزرگ صنعتی که پس از یک وقفه چهار ساله به دلیل همه‌گیری کرونا ایجاد شده بود به زودی باز‌گردد.

 

مشارکت تویوتا با هواوی بسیار عمیق و گسترده است. همکاری قبلی آنها بر روی کابین های هوشمند و سیستم های وسایل نقلیه متصل متمرکز بود. سرمایه گذاری استراتژیک تویوتا در تامین مالی سری C مومنتا، رابطه آن را در فضای رانندگی خودران بیشتر تقویت می کند.

برای تویوتا، افزایش ردپای خود در بازار چین بسیار مهم است. در حال حاضر، خودروهای برقی bZ3 و bZ4X را در این منطقه ارائه می‌کند ، خودروهایی که هنوز به رسمیت شناخته نشده‌اند. استقبال از سیستم های رانندگی هوشمند پیشرفته این پتانسیل را دارد که تصویر تویوتا را به عنوان یک خودروساز هوشمند از نظر فناوری بازتعریف کند، که برای تقویت رقابت در بازار خودروهای الکتریکی که به سرعت در حال تحول است، بسیار مهم است.

ادغام ویژگی‌های رانندگی هوشمند نشانه‌ای واضح برای تغییر تقاضای مصرف‌کننده و مسیر گسترده‌تر صنعت خودرو است. رقیب دیرینه تویوتا، جنرال موتورز، سرمایه گذاری زیادی در زیرمجموعه خودران کروز خود انجام داده است. به همین ترتیب، تمرکز تسلا بر سیستم‌های خلبان خودکار و کامل خودران ، اهمیت رو به رشد اتوماسیون را برجسته می‌کند. مشارکت تویوتا با هواوی و مومنتا بر شناخت این روند تاکید می کند و شرکت را به سمت این چشم انداز رقابتی سوق می دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا