خودرو

رونمایی از بزرگترین خودرو برقی پژو

جادار، شیک و پر از فناوری پیشرفته  اینگونه است که می‌توانیم جدیدترین محصول پژو را به مجموعه خودروهای برقی در حال رشد آن خلاصه کنیم. پژو e-5008 کاملاً جدید نوید تعریف مجدد بخش SUV الکتریکی را می دهد – بله، این وعده ای است که قبلاً بارها شنیده ایم. SUV الکتریکی جدید برای کسانی طراحی شده است که عملکرد استثنایی، راندمان پیشرو در کلاس و فضای کافی برای کل خانواده را می طلبند.

e-5008 یک SUV هفت نفره است که بر اساس پلت فرم الکتریکی اختصاصی STLA Medium ساخته شده است. البته بسته به تریم وسیله نقلیه ای که انتخاب می کنید. پیکربندی پایه آن ۲۱۰ اسب بخار (۱۵۷ کیلووات) قدرت را به چرخ های جلو می دهد. نسخه دور برد نیز FWD است، اما تا ۲۳۰ اسب بخار (۱۷۰ کیلووات) می رسد. این تنها چیزی است که ما در مورد برد آن تخمین زده ایم – ۶۶۰ کیلومتر. در نهایت نسخه ۳۲۰ اسب بخاری (۲۳۷ کیلووات) دو موتوره AWD وجود دارد. موتور جلو در هر مجموعه ۳۴۵ نیوتن متر گشتاور تولید می کند در حالی که موتور عقب ۱۷۰ نیوتن متر در پیکربندی دو موتوره اضافه می کند.

شرکت پژو در حال حاضر در مورد ظرفیت باتری سکوت کرده است، اما تأیید کرد که مدل ورودی کمترین ظرفیت را خواهد داشت و با قضاوت بر اساس e-3008 احتمالاً بسته ۷۳ کیلووات ساعتی با ۷۱ کیلووات ساعت قابل استفاده است. مدل‌های دوربرد و AWD باتری بزرگ‌تری NMC دارند که به احتمال زیاد ۹۸ کیلووات ساعتی خواهد بود که پلتفرم STLA Medium در خود جای می‌دهد. اگر شارژر DC با توان خروجی حداقل ۱۶۰ کیلووات را پیدا کنید، e-5008 می تواند تنها در ۳۰ دقیقه از ۲۰٪ تا ۸۰٪ شارژ شود.

در داخل کابین پانورامیک نوآورانه پژو با صفحه نمایش اطلاعات سرگرمی ۲۱ اینچی (استاندارد فقط در مدل های تریم بالای GT) قرار دارد. پژو قول می‌دهد که بسیار پاسخ‌گو بوده و مطابق با ترجیحات شما قابل تنظیم است، اطمینان حاصل می‌کند که هر چیزی که نیاز دارید در دسترس شماست  یا با دستورات صوتی کنترل می‌شود.

گرمایش فرمان در صبح‌های سرد، راحتی بیشتری را ارائه می‌دهد. در پشت فرمان، دو پدال جدید به گزینه های ترمز احیا کننده اختصاص داده شده است. ردیف‌های دو و سه دارای موقعیت‌های صندلی قابل تطبیق هستند که به شما امکان می‌دهند فضای پا یا فضای بار را در صورت نیاز اولویت‌بندی کنید.

E-5008 در پاییز سال ۲۰۲۴ به فروش می رسد. قیمت آن نزدیک به ورود خودرو به نمایشگاه ها اعلام می شود.

بزرگترین خودرو برقی پژو پاییز 2024 عرضه می شود

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا