موبایل

خطوط سبز رنگ، کابوس جدید صاحبان گوشی های سامسونگ!

مشکل خطوط سبز روی صفحه نمایش گوشی های هوشمند سامسونگ پس از به‌روزرسانی

برخی از کاربران گوشی های هوشمند سامسونگ گلکسی پس از نصب به‌روزرسانی اخیر، با مشکل نوارهای سبز رنگ روی صفحه نمایش مواجه شده‌اند. این مشکل که به نظر می‌رسد گسترده نباشد، بر روی مدل‌های مختلفی از جمله Galaxy S21 FE، S21 Ultra، Galaxy A73، M21 و کل سری S22 مشاهده شده است.

با وجود این نوار سبز عمودی که از لبه تا لبه نمایشگر امتداد می‌یابد، به نظر می‌رسد عملکرد گوشی‌ها تحت تأثیر قرار نگرفته و همچنان به طور عادی کار می‌کنند.

هنوز علت دقیق این مشکل مشخص نشده است، اما برخی کاربران حدس می‌زنند که پچ اخیر One UI از سوی سامسونگ ممکن است عامل آن باشد.

در حالی که خطوط سبز به طور معمول نشان‌دهنده‌ی مشکل در اتصال بین نمایشگر و سخت‌افزار است و می‌تواند ناشی از آسیب فیزیکی یا گرمای بیش از حد باشد، این اولین بار نیست که بدون دلیل مشخصی روی صفحه نمایش گوشی‌های سامسونگ ظاهر می‌شود.

یک تئوری این است که به‌روزرسانی‌ها باعث می‌شوند گوشی‌ها به حدی گرم شوند که به اتصال بین نمایشگر و چیپ‌ست آسیب وارد شود.

راه‌حل‌های احتمالی:

راه اندازی مجدد گوشی در حالت ایمن: طبق گفته کاربری به نام ARJUNB در انجمن سامسونگ، راه اندازی مجدد گوشی در حالت ایمن می‌تواند مشکل را حل کند.

بازنشانی به تنظیمات کارخانه: اگر راه حل قبلی کارساز نبود، می‌توانید گوشی را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید. با این حال، قبل از انجام این کار حتماً از اطلاعات خود بکاپ تهیه کنید.

به‌روزرسانی:

سامسونگ در ۲۰ آوریل ۲۰۲۴ (۱ اردیبهشت ۱۴۰۳) به‌روزرسانی جدیدی را برای One UI منتشر کرد که گفته می‌شود مشکل خطوط سبز را برطرف می‌کند. کاربران می‌توانند با مراجعه به تنظیمات گوشی، به‌روزرسانی را نصب کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا