خودرو

سلطنت تسلا در فروش خودرو برقی

علی‌رغم اینکه بسیاری از فروشگاه‌ها نشان می‌دهند تقاضای خودروهای برقی رو به کاهش است، خودروهای الکتریکی همچنان در اروپا مورد توجه قرار می‌گیرند و فروش کلی علی‌رغم کاهش انگیزه‌ها همچنان در حال افزایش است. فوریه ۲۰۲۴، مطابق با رشد کلی بازار، شاهد افزایش ۱۰ درصدی نسبت به سال گذشته در فروش خودروهای برقی پلاگین بود. خودروهای برقی پلاگین ۲۰ درصد از سهم بازار اروپا را به خود اختصاص دادند.

با وجود کاهش جزئی، بخش خودروهای الکتریکی همچنان در اروپا در حال افزایش است. خودروهای تمام الکتریکی همچنان محبوب‌تر هستند و ۱۳ درصد از بازار را به خود اختصاص داده‌اند، در حالی که خودروهای هیبریدی پلاگین ۷ درصد از بازار را به خود اختصاص داده‌اند.

ماه فوریه شاهد حدود ۲۰۲۵۰۰ ثبت نام خودروی برقی جدید در اروپا بود. این تعداد برای سال تا کنون بیش از ۴۰۰۰۰۰ است که بار دیگر ۲۰٪ از کل بازار را تشکیل می دهد.

سلطنت تسلا بر بازار خودروهای برقی اروپا بدون چالش باقی مانده است. در ماه فوریه، نزدیک به ۲۰۰۰۰ تسلا مدل Y جدید به ثبت رسید و مدل ۳ با فروش بیش از ۸۰۰۰ دستگاه در جایگاه دوم قرار گرفت.

سلطنت تسلا در فروش خودرو برقی
تسلا Y مدل ۳

جالب اینجاست که مدل‌های ID.3 و ID.4 فولکس‌واگن علیرغم محبوبیتشان، به ترتیب در رتبه‌های ۱۹ و ۲۰ در بین ده‌ها برتر فوریه قرار نگرفتند. بازیگران برجسته در بازار خودروهای برقی عبارتند از پژو e-208 ، ولوو XC40 و MG 4 که به سرعت در حال صعود است .

وقتی صحبت از برندها به میان می‌آید، تسلا همچنان قهرمان بلامنازع است و کمی از BMW و مرسدس بنز فاصله می‌گیرد . در مورد گروه های خودرویی، گروه فولکس واگن با سهم ۱۹٫۵ درصدی جایگاه رهبری خود را حفظ کرده است، در حالی که Stellantis با ۱۲٫۲ درصد در رتبه بعدی قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا