تکنولوژی

اتصال ماهواره ای به پیکسل ۹ می آید!

شایعات حاکی از آن است که گوگل در حال برنامه‌ریزی برای ارائه اتصال ماهواره ای اضطراری در سری پیکسل ۹ خود است. گفته می‌شود این قابلیت با استفاده از یک مودم اگزینوس ۵۴۰۰ سامسونگ که در چیپست نسل بعدی Tensor G4 این شرکت ادغام شده است، امکان‌پذیر خواهد شد.

تاکنون گوگل هیچ جزئیاتی راجع به این قابلیت جدید فاش نکرده است، اما به تازگی تصاویری از رابط کاربری آن منتشر شده است که نحوه عملکرد آن را در پیکسل ۹ نشان می‌دهد.

در این تصاویر، انیمیشن‌هایی به کاربر کمک می‌کنند تا گوشی خود را به سمت ماهواره فعال هدایت کند و به آن متصل شود. برای اطمینان از اتصال، باید نماد ماهواره را داخل دایره نگه دارید.

طبق گفته افشاگران، این رابط کاربری را می‌توان در یک پنجره شناور کوچک نیز نمایش داد تا کاربر بتواند به طور همزمان با ارسال پیامک به خدمات اضطراری از طریق ماهواره، از برنامه‌های دیگر نیز استفاده کند.

شباهت به iPhone 15:

رابط کاربری لو رفته پیکسل ۹ برای اتصال ماهواره ای، شباهت زیادی به رابط کاربری مشابهی دارد که در شایعات مربوط به iPhone 15 اپل نیز دیده شده بود. این موضوع نشان می‌دهد که هر دو شرکت در حال استفاده از یک راه حل مشابه برای ارائه این قابلیت جدید هستند.

هنوز مشخص نیست که آیا گوگل به طور رسمی این قابلیت را برای پیکسل ۹ ارائه خواهد کرد یا خیر. با این حال، تصاویر و اطلاعات فاش شده نشان می‌دهند که این شرکت در حال کار جدی بر روی این فناوری است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا