خودرو

پورشه تولید انبوه ماکان برقی را آغاز کرد

لایپزیگ، آلمان – پورشه رسماً با آغاز تولید انبوه ماکان الکتریکی، عصر خودروهای برقی را در کارخانه لایپزیگ خود آغاز کرده است. این اقدام پس از سرمایه گذاری قابل توجهی نزدیک به ۱ میلیارد دلار انجام شده است که خطوط تولید را برای تولید این شاسی بلند الکتریکی مورد انتظار آماده کرده است.

آغاز یک دوران جدید:

کارخانه لایپزیگ، قلب تپنده عملیات تولیدی پورشه، برای ادغام Macan EV در خط تولید خود، تحت بازسازی های گسترده ای قرار گرفته است. این شامل اضافه شدن یک خط مونتاژ بدنه پیشرفته است که اطمینان حاصل می کند که این خودرو برقی با استانداردهای کیفی دقیق پورشه مطابقت دارد.

اولیور بلوم، مدیرعامل پورشه، در این باره گفت: “ما در پورشه متقاعد شده ایم که حرکت الکتریکی آینده است.” این شرکت با تولید انبوه Macan EV، گامی قاطع در جهت این چشم انداز برمی دارد.

پورشه با اتخاذ رویکردی انعطاف پذیر، به تولید همزمان مدل های بنزینی، هیبریدی و الکتریکی در یک خط مونتاژ ادامه خواهد داد. آلبرشت ریمولد، عضو هیئت مدیره پورشه، این رویکرد را “هوشمند، ناب و سبز” توصیف می کند و نشان دهنده تعهد این شرکت به تولید هوشمند و به حداقل رساندن اثرات زیست محیطی است.

پورشه تولید انبوه ماکان برقی را آغاز کرد
پورشه تولید انبوه ماکان برقی را آغاز کرد: گامی بزرگ به سوی آینده الکتریکی.

طبق برنامه ریزی ها، Macan EV با ترازنامه کربن خنثی در لایپزیگ تولید خواهد شد. این امر با هدف جاه طلبانه پورشه برای دستیابی به بی طرفی کربن در کل زنجیره ارزش خود تا سال ۲۰۳۰ همسو است.

تحویل Macan EV به مشتریان از نیمه دوم سال آغاز خواهد شد. پورشه تاکنون ۱۰۰۰۰ پیش سفارش برای این شاسی بلند الکتریکی دریافت کرده است.

این خودرو در دو مدل Macan 4 و Macan Turbo عرضه می شود. Macan 4 دارای قدرت ۴۰۲ اسب بخار است، در حالی که مدل توربو با قدرت فوق العاده ۶۳۰ اسب بخار، عملکرد را به سطح دیگری ارتقا می دهد.

هنوز ارقام برد نهایی EPA منتشر نشده است، اما پورشه ادعا می کند که Macan EV 4 بر اساس چرخه WLTP می تواند تا ۶۱۳ کیلومتر برد داشته باشد و این رقم برای نسخه توربو تا ۵۹۱ کیلومتر خواهد بود.

Macan EV بر روی پلتفرم PPE 800 ولت پورشه ساخته شده است و از فناوری شارژ سریع پشتیبانی می کند. با استفاده از شارژر ۲۷۰ کیلوواتی DC، می توان باتری را از ۱۰ درصد به ۸۰ درصد در کمتر از ۲۱ دقیقه شارژ کرد.

پورشه تولید انبوه ماکان برقی را آغاز کرد
فضای داخلی پورشه ماکان الکتریکی.

فضای داخلی جادار این خودرو با جدیدترین سیستم اطلاعات سرگرمی اندروید پورشه مجهز شده است. این سیستم شامل یک صفحه ابزار خمیده ۱۲٫۶ اینچی، یک صفحه نمایش مرکزی ۱۰٫۹ اینچی و یک صفحه نمایش لمسی ۱۰٫۹ اینچی برای سرنشینان عقب می باشد.

آغاز تولید انبوه Macan EV نقطه عطفی در تاریخ پورشه است و این شرکت را به سوی آینده ای الکتریکی و پایدار رهنمون می شود. با ترکیبی از عملکرد چشمگیر، برد مناسب و فناوری پیشرفته، Macan EV به طور قطع جایگاه خود را در بازار شاسی بلندهای برقی لوکس تثبیت خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا