تکنولوژیهوش مصنوعی
موضوعات داغ

OpenAI با هوش مصنوعی متن را به ویدیو تبدیل می کند

OpenAI مدل هوش مصنوعی را معرفی می کند که متن را به ویدیو تبدیل می کند.شرکت OpenAI با پشتیبانی مایکروسافت در حال کار بر روی نرم افزاری است که می تواند ویدیوهای دقیقه ای را بر اساس پیام های متنی تولید کند.

این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد که این نرم‌افزار که Sora نام دارد در حال حاضر برای تیم‌سازی موجود است که به شناسایی نقص‌های سیستم هوش مصنوعی و همچنین استفاده هنرمندان بصری، طراحان و فیلم‌سازان برای کسب بازخورد در مورد مدل کمک می‌کند.در این بیانیه آمده است: «سورا می‌تواند صحنه‌های پیچیده با شخصیت‌های متعدد، انواع حرکت خاص و جزئیات دقیق سوژه و پس‌زمینه ایجاد کند.

این شرکت در یک پست وبلاگی اعلام کرد، سورا علاوه بر تولید ویدئو از پیام‌های متنی، می‌تواند یک تصویر ثابت را متحرک کند.نرم افزار تولید ویدیو از چت ربات ChatGPT OpenAI پیروی می کند که در اواخر سال ۲۰۲۲ منتشر شد و با توانایی آن در نوشتن ایمیل و نوشتن کدها و شعر، سر و صدایی در اطراف GenAI ایجاد کرد.

OpenAI با هوش مصنوعی متن را به ویدیو تبدیل می کند

غول رسانه های اجتماعی Meta Platforms (META.O)، برگه جدید را باز می کندمدل Emu تولید تصویر خود را در سال گذشته تقویت کرد تا دو ویژگی مبتنی بر هوش مصنوعی را اضافه کند که می‌توانند ویدیوها را از پیام‌های متنی ویرایش و تولید کنند.

فیسبوک مادر همچنین به دنبال رقابت با مایکروسافت، گوگل آلفابت (GOOGL.O) است. آمازون (AMZN.O)، برگه جدید را باز می کنددر جهان هوش مصنوعی مولد به سرعت در حال تغییر است.

Sora یک کار در حال انجام است و این شرکت اضافه کرده است که این مدل ممکن است جزئیات فضایی یک اعلان را اشتباه بگیرد و در دنبال کردن یک مسیر دوربین خاص مشکل داشته باشد.

OpenAI گفت همچنین در حال توسعه ابزارهایی است که می توانند تشخیص دهند که آیا یک ویدیو توسط Sora تولید شده است یا خیر.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا