تکنولوژی

تغییرات جدید iOS 18: واکنش به پیام‌ها با ایموجی

شایعات مربوط به iOS 18، سیستم عامل جدید آیفون، روز به روز داغ‌تر می‌شود. در حالی که تا رونمایی رسمی از این سیستم عامل در کنفرانس WWDC 2024 که در تاریخ ۱۰ ژوئن (۲۰ خرداد) برگزار می‌شود، چند روز بیشتر باقی نمانده، خبرنگاران و تحلیلگران حوزه تکنولوژی اطلاعاتی از تغییرات و ویژگی‌های جدید آن را فاش می‌کنند.

 تغییراتی که در iOS 18 شاهد آن‌ها هستیم

امکان واکنش به پیام‌های iMessages با ایموجی: تاکنون، کاربران iMessage فقط می‌توانستند از طریق Tapback به پیام‌ها واکنش نشان دهند که شامل تعداد محدودی از ایموجی‌ها و استیکرهای از پیش تعیین‌شده بود. اما در iOS 18، کاربران می‌توانند از هر ایموجی دلخواه برای واکنش به پیام‌ها استفاده کنند.

امکان زمان‌بندی پیام‌ها: این قابلیت جدید به کاربران iMessage اجازه می‌دهد تا پیام‌های خود را برای ارسال در زمان‌های آینده برنامه‌ریزی کنند.

Control Center جدید: طبق گزارش‌ها، Control Center در iOS 18 دستخوش تغییرات قابل‌توجهی خواهد شد. کاربران می‌توانند چینش کنترل‌ها را به دلخواه خود تنظیم کنند و برای اولین بار، امکان دسته‌بندی کنترل‌ها در چندین صفحه وجود خواهد داشت.

ویجت موسیقی جدید در Control Center: انتظار می‌رود که Control Center iOS 18 شامل یک ویجت موسیقی جدید با قابلیت‌های پیشرفته‌تر باشد.

علاوه بر این تغییرات، شایعات دیگری نیز در مورد iOS 18 وجود دارد، از جمله:

بهبود قابلیت‌های Lock Screen: گفته می‌شود که Lock Screen در iOS 18 با ویژگی‌های جدیدی مانند ویجت‌های تعاملی و قابلیت‌های شخصی‌سازی بیشتر ارتقا خواهد یافت.

اپلیکیشن Health: انتظار می‌رود که اپلیکیشن Health در iOS 18 با قابلیت‌های جدیدی مانند ردیابی چرخه قاعدگی و نظارت بر سلامت خواب به‌روزرسانی شود.

اپلیکیشن Home: شایعات حاکی از آن است که اپلیکیشن Home در iOS 18 با قابلیت‌های جدیدی برای کنترل بهتر خانه‌های هوشمند ارتقا خواهد یافت.

انتظار می‌رود که اپل اولین نسخه بتا iOS 18 را بلافاصله پس از سخنرانی اصلی خود در WWDC برای توسعه‌دهندگان منتشر کند و نسخه نهایی آن در ماه سپتامبر (شهریور) در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

نکته: اطلاعات ارائه شده در این متن صرفا بر اساس شایعات و گمانه‌زنی‌ها است و ممکن است با تغییراتی روبرو شود. برای کسب اطلاعات دقیق و رسمی، باید تا رونمایی رسمی از iOS 18 در WWDC 2024 منتظر ماند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا