لپ تاپهوش مصنوعی

مایکروسافت رایانه های شخصی هوش مصنوعی را راه اندازی کرد

مایکروسافت اولین رایانه های شخصی Surface را با دکمه اختصاصی Copilot AI معرفی کرد.اولین رایانه های شخصی سرفیس خود را با دکمه اختصاصی Copilot روی صفحه کلید برای دسترسی سریع به ربات چت منتشر می کند و به قولی که در ژانویه داده بود عمل می کند.

اضافه شدن دکمه در سمت چپ کلیدهای جهت دار، بزرگترین تغییر در صفحه کلید کامپیوتر در چند دهه اخیر است. در حالی که مایکروسافت بزرگترین فروشنده رایانه شخصی نیست – این تمایز متعلق به Lenovo است – اما محبوب ترین سیستم عامل را با ویندوز اجرا می کند. لنوو رایانه های شخصی خود را با کلیدهای Copilot معرفی کرده است، مانند Dell و HP.

اما سرفیس در گذشته ویترینی از آنچه که یک دستگاه ویندوز می‌تواند باشد بوده است، و مایکروسافت تلاش می‌کند تا راحتی هوش مصنوعی مولد را با یک ضربه کلید با دو رایانه شخصی جدید بیان کند: Surface Pro 10 قابل تبدیل جدید برای کسب و کار.

هنگامی که افراد چند کلمه را در Copilot تایپ می‌کنند، که از مدل‌های هوش مصنوعی از OpenAI با پشتیبانی مایکروسافت استفاده می‌کند، سرورهای مراکز داده دور، کار محاسباتی لازم را برای ایجاد پاسخ انجام می دهد

مایکروسافت این ماشین های جدید را رایانه های شخصی هوش مصنوعی می نامد. کلید جدید، که به کاربران اجازه می‌دهد تا پانل Copilot را هر زمان که بخواهند در سمت راست صفحه باز کنند، به همراه سیلیکون داخل آن کمک می‌کند. هر کامپیوتر با یک Intel بسته بندی شده است.

هنگامی که آن NPU ها روی رایانه شخصی هستند، مزایای آن شامل پاسخ های سریع تر و امنیت بهتر است. ویژگی‌های هوش مصنوعی که اخیراً در ویندوز ۱۱ اضافه شده است، مانند رونویسی خودکار صدا و شبیه‌سازی تماس چشمی در حین تماس‌های ویدیویی، روی NPU اجرا می‌شوند که بقیه تراشه را برای کار های دیگر آزاد می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا