خودرو

مرسدس بنز از کلاس G الکتریکی خود رونمایی کرد

مرسدس بنز کلاس G، نماد تجمل خشن و قدرت در رانندگی خارج از جاده، به دنیای خودروهای الکتریکی قدم می‌گذارد. EQG که در ۲۴ آوریل (۵ اردیبهشت) در نمایشگاه خودرو پکن رونمایی خواهد شد، نویدبخش ترکیبی از قابلیت‌های کلاس G و پیشرانه الکتریکی نوآورانه است.

این تناسخ تمام الکتریکی با نام مرسدس G580 به فروش می‌رسد و در کنار هیبریدی جدید AMG GT و EQS به روز شده عرضه خواهد شد. CLA جدید الکتریکی نیز برای اولین بار در چین به نمایش در خواهد آمد.

اولا کالنیوس، مدیرعامل مرسدس بنز، اخیراً در جریان رانندگی در برف و یخ در زادگاهش سوئد، نگاهی اجمالی به پتانسیل EQG به ما ارائه کرد. این ویدئو کلاس G برقی را نشان می‌دهد که با چالش‌های مختلف رانندگی در زمستان در مرکز تست این شرکت مقابله می‌کند و هندلینگ و کشش چشمگیر خودرو را به نمایش می‌گذارد.

یکی از جذاب‌ترین بخش‌ها، و منحصر به فرد برای خودروهای الکتریکی، توانایی EQG در انجام چرخش‌های تانک است. این مانور از کنترل دقیق ارائه شده توسط موتورهای جداگانه استفاده می‌کند، جایی که هر چرخ نیروی مستقل دریافت می‌کند. این فناوری نه تنها برای اکتشاف خارج از جاده مفید است، بلکه ثبات و چابکی در جاده را نیز افزایش می‌دهد.

قلب الکتریکی EQG مزایای متعددی را برای میراث افسانه ای خارج از جاده به ارمغان می آورد. بهبود زوایای نزدیک و خروج (به ترتیب ۳۲ درجه و ۳۵ درجه) و همچنین افزایش جزئی فاصله از زمین (۲۴۹ میلی‌متر)، توانایی‌های آفرود را در مقایسه با برادر گازسوز آن افزایش می‌دهد.

مرسدس بنز از کلاس G الکتریکی خود رونمایی کرد
مرسدس بنز از کلاس G الکتریکی طراحی منحصر به فردی دارد.

 

در حالی که مشخصات فنی کامل هنوز منتشر نشده است، مهندسان مرسدس بنز تأکید کرده‌اند که EQG یک تلاش بی‌سابقه برای برق‌رسانی نیست. این کلاس G برقی از ابتدا برای فتح مسیرهای سخت بدون قربانی کردن هویت معتبر مدل خارج از جاده طراحی شده است.

کالنیوس همچنین EQG را روی برف و یخ با سرعت بالا رانندگی کرد، جایی که SUV الکتریکی آرامش قابل توجهی را حفظ کرد. در حالی که بدون شک دریفت کردن برای مدیر عامل سرگرم کننده بود، تمرکز بر روی سیستم‌های کنترل کشش پیچیده EQG بود که با تک تک موتورها کار می‌کند و گشتاور را برای به حداکثر رساندن چسبندگی توزیع می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا