خودرو

خودرو برقی کیا EV5 وارد مرحله تولید انبوه شد

کیا در آستانه گسترش EV5 خود فراتر از بازار چین است. در ابتدا یک مدل انحصاری چین، یک نسخه جهانی از EV5 اکنون از خطوط مونتاژ در کارخانه Yancheng خارج می‌شود که برای خریداران در سراسر جهان است.

EV5 در استفاده از معماری الکتریکی اختصاصی E-GMP به هیوندای Ioniq 5 و کیا EV6 خواهد پیوست. از نظر اندازه، EV5 درست در زیر EV6 جای می گیرد.

EV5 استاندارد دارای یک موتور الکتریکی ۱۶۰ کیلوواتی است که در جلو نصب شده است. برای کسانی که به دنبال رانندگی سریع تر و جذاب تر هستند، نسخه AWD یک موتور عقب ۷۰ کیلوواتی اضافه می کند که شتاب ۰-۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را در ۶٫۱ ثانیه انجام می دهد.

باتری کوچکتر EV5 دارای ظرفیت ۵۸ کیلووات ساعت است، در حالی که نوع دوربرد دارای ۸۸ کیلووات ساعت و برد بیش از ۶۴۴ کیلومتر است.کیا از باتری های LFP Blade BYD استفاده می کند.

EV5 در نمایشگاه بین‌المللی خودرو بانکوک ظاهر شد و نشان داد که بازار تایلند یکی از اولین‌ها در تور بین‌المللی آن خواهد بود. استرالیا نیز با قیمت گذاری امیدوار کننده کیا تایید شده است که EV5 را جذاب تر از تسلا مدل Y می کند.

انتخاب کیا برای تبدیل چین به قطب اصلی صادرات EV5 خود به خودی خود یک تحول جالب است. پیش از این سازنده واحدهای بین المللی خود را در کشورهای دیگر ساخته بود.

خودرو برقی کیا EV5 وارد مرحله تولید انبوه شد
خودرو برقی کیا EV5 دارای طراحی داخلی زیبایی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا