موبایل

گوشی آیفون ۱۷ پرو: تراشه جدید، قدرت بی‌نظیر!

آیفون ۱۷ پرو با تراشه جدید خود، رکورد جدیدی را در دنیای گوشی‌های هوشمند به ثبت خواهد رساند. این تراشه که با فناوری ۲ نانومتری ساخته می‌شود، نویدبخش عملکردی فوق‌العاده و عمر باتری طولانی‌تر است.

تراشه A19 Pro که قلب تپنده‌ی آیفون ۱۷ پرو و ​​آیفون ۱۷ پرو مکس خواهد بود، در مقایسه با تراشه‌ی فعلی آیفون ۱۵ پرو، ۱۵ درصد ترانزیستورهای بیشتر در همان فضای فیزیکی جای می‌دهد. این افزایش تراکم ترانزیستور، به طور قابل توجهی مصرف انرژی را کاهش می‌دهد (تا ۳۰ درصد) و سرعت پردازش را تا ۱۵ درصد افزایش می‌دهد.

علاوه بر این، تراشه‌ی ۲ نانومتری A19 Pro، تولید حرارت کمتری خواهد داشت که به معنای پایداری بیشتر و عملکرد روان‌تر است.

انتظار می‌رود که آیفون ۱۷ پرو تنها مدل آیفون باشد که از تراشه‌ی ۲ نانومتری A19 Pro استفاده می‌کند، در حالی که آیفون ۱۷ از تراشه‌ی ۳ نانومتری A18 Pro بهره خواهد برد.

گوشی آیفون 17 پرو تراشه جدید، قدرت بی‌نظیر!
گوشی های اپل ایفون طرفداران بسیاری در دنیا دارد.

تراشه‌ی M آینده‌ی اپل که در آی‌پدها و مک‌بوک‌ها استفاده می‌شود نیز از همین فناوری ساخت پیشرفته بهره خواهد برد، اما به نظر می‌رسد که اپل در ابتدا این مزیت را در آیفون‌های خود به کار خواهد گرفت.

آیفون ۱۷ پرو با تراشه‌ی جدید ۲ نانومتری خود، گامی بزرگ در جهت ارتقای عملکرد و عمر باتری گوشی‌های هوشمند برداشته است. این گوشی بدون شک یکی از قدرتمندترین و کارآمدترین گوشی‌های هوشمند سال ۲۰۲۵ خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا