تکنولوژی

iOS 18 و بازنگری در برنامه‌های محبوب آیفون

بلومبرگ گزارش می‌دهد که iOS 18 ممکن است شامل به‌روزرسانی‌های قابل توجهی برای برخی از برنامه‌های محبوب آیفون مانند Notes، Mail، Photos، Fitness و Calculator باشد.

اگرچه این گزارش جزئیات دقیقی از این تغییرات ارائه نمی‌دهد، انتظار می‌رود این برنامه‌ها شاهد افزودن ویژگی‌های جدید و طراحی‌های تازه باشند.

اپل معمولا برنامه‌های اصلی خود را از طریق اپ استور به‌روزرسانی نمی‌کند، بلکه به‌روزرسانی‌های iOS را برای ارائه قابلیت‌ها، رفع اشکال و سایر تغییرات جدید ارائه می‌دهد. هر سال، با انتشار نسخه جدید سیستم عامل، شاهد بازنگری تعدادی از برنامه‌های پیش‌فرض هستیم و iOS 18 نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود.

شایعات قبلی حاکی از آن بود که اپل در حال برنامه‌ریزی برای اضافه کردن قابلیت‌های پیشرفته‌تر به برنامه Calculator و انتشار آن برای iPadOS 18 است. همچنین گفته می‌شود که این برنامه در نسخه‌های بعدی سیستم عامل با Notes ادغام خواهد شد.

علاوه بر این، انتظار می‌رود صفحه اصلی در iOS 18 دستخوش تغییرات بزرگی شود و به کاربران آیفون اجازه دهد تا برای اولین بار، آیکون‌های برنامه را در هر نقطه از شبکه قرار دهند. اپل همچنین ممکن است از عناصر طراحی مدولار در رابط‌های کاربری برنامه‌های خود استفاده کند تا به‌روزرسانی‌های آینده را ساده‌تر کند. با این حال، بعید است که شاهد بازنگری کامل سیستم در سال جاری باشیم.

iOS 18  به عنوان یکی از مهم‌ترین به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری تاریخ آیفون در نظر گرفته می‌شود. اپل این سیستم عامل را به همراه iPadOS 18، macOS 15 و watchOS 11 در WWDC24 که در ۱۰ ژوئن برگزار می‌شود، رونمایی خواهد کرد. انتظار می‌رود اولین نسخه بتای توسعه‌دهنده این سیستم عامل‌ها نیز در همان روز در دسترس کاربران قرار گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا