روانشناسی

چگونه از ایجاد اضطراب در کسب و کار خود جلوگیری کنیم؟

اگر شما به عنوان یک کارآفرین، هر روز با عدم اطمینان مبارزه کنید، آیا به اندازه کافی پول به دست خواهید آورد؟ آیا مشتریان خود را از دست خواهید داد؟ آیا بازار به طور ناگهانی تغییر می کند و باعث تغییر در طرح کسب و کار شما می شود؟ در حالی که مطالعات نشان داده اند که مقداری استرس می تواند مفید باشد و حتی به موفقیت شما کمک کند، وقتی استرس به اضطراب تبدیل می شود، می تواند هم برای سلامت روان و هم برای سلامت کسب و کار شما مضر باشد.

۴ روش برای جلوگیری از ایجاد استرس در کسب و کار:

۱- نیاز خود به کمال را متعادل کنید.

ضرب المثل قدیمی “در هر شکستی موفقیت وجود دارد و در هر موفقیتی شکست وجود دارد” قطعاً صادق است، اما افرادی که از اضطراب رنج می برند اغلب معتقدند که همه چیز باید درست انجام شود.
کمال گرایی باعث می شود که به جهان به صورت همه یا هیچ، سیاه یا سفید نگاه کنید. این نوع تفکر منجر به تشدید سطح استرس می شود و می تواند در زندگی کاری ما ناتوان کننده باشد. تصور کنید که انتظار دارید محصول شما کاملاً کامل باشد. ممکن است هرگز وارد بازار نشود.چگونه از ایجاد اضطراب در کسب و کار خود جلوگیری کنیم؟

۲- دست از خشنود بودن مردم بردارید.

دیگران نیز می توانند اضطراب شما را تغذیه کنند. به دنبال تحت تاثیر قرار دادن همه کسانی که ملاقات می کنید و اگر احساس می کنید کسی را ناامید کرده اید، ویران می شوید به این معنی است که ارزش شخصی شما با نظرات دیگران در مورد شما تعریف می شود. این نوع تفکر به خصوص برای کارآفرینان می تواند ناتوان کننده باشد. افرادی که از عزت نفس پایین رنج می‌برند، اغلب به خود شک می‌کنند و در تصمیم‌گیری مشکل دارند، زیرا از عواقب آن و اینکه دیگران در مورد آنها چه فکری می‌کنند می‌ترسند.

۳- توهم کنترل را کنار بگذارید.

ما به طور منطقی می دانیم که کنترل همه چیزهایی که در زندگی برای ما اتفاق می افتد غیرممکن است، اما افرادی که از اضطراب رنج می برند اغلب نیاز دائمی به کنترل دارند. مشکل در جستجوی تضمینی است که همه چیز آنطور که آنها تصور می‌کنند پیش می‌رود و فقط باعث می‌شود آنها احساس خارج از کنترل کنند و به اضطرابشان دامن بزنند.چگونه از ایجاد اضطراب در کسب و کار خود جلوگیری کنیم؟
۴-تکنیک های آرام سازی را تمرین کنید.

تنفس عمیق (تنفس از دیافراگم برای ارسال اکسیژن به مغز) و آرام سازی پیشرونده عضلانی (به آرامی منقبض و سپس شل کردن گروه های عضلانی) را برای آرام کردن پاسخ استرس بدن و کمک به جلوگیری از حمله اضطراب توصیه می کند.

چگونه از ایجاد اضطراب در کسب و کار خود جلوگیری کنیم؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا