تکنولوژی

ایموجی صوتی گوگل تماس‌ها را به لبخند تبدیل می کند!

ایموجی صوتی گوگل: مکالمات تلفنی شما را به سرزمین لبخندها می‌برد!

غغول فناوری گوگل، چاشنی جدیدی به برنامه تلفن خود با نام “اموجی صوتی” اضافه کرده است. این قابلیت سرگرم‌کننده، به شما امکان می‌دهد تا با جلوه‌های صوتی بامزه، به مکالمات تلفنی خود روح تازه‌ای ببخشید.

طبق گزارش ۹to5Google، اموجی صوتی هم‌اکنون در نسخه بتا برنامه Google Phone (نسخه ۱۲۸) قابل مشاهده است و انتظار می‌رود طی چند هفته آینده به طور گسترده در دسترس عموم قرار گیرد. این ویژگی اولین بار در سپتامبر سال گذشته با نام “Sound Reaction” توسط AssembleDebug کشف شد، اما بعداً در فوریه دوباره ظاهر شد.

استفاده از آن بسیار ساده است: در حین مکالمه، کافیست از بین شش شکلک موجود یکی را انتخاب کنید. این شکلک‌ها شامل کف زدن، خنده، بوق مهمانی، گریه، شکلک مدفوع و یا صدای کلاسیک ba dum tss می‌شوند. سپس برنامه Google Phone یک انیمیشن کوتاه ایجاد می‌کند و هم شما و هم مخاطبتان، جلوه صوتی مربوطه را خواهید شنید.

گوگل در تنظیمات برنامه تلفن توضیح می‌دهد که می‌توانید از این ایموجی‌های صوتی برای بیان احساسات خود و ایجاد فضایی شادتر در مکالماتتان استفاده کنید.

اگرچه ممکن است این ویژگی کمی احمقانه به نظر برسد، اما بدون شک راهی منحصر به فرد برای شخصی‌سازی تماس‌هایتان است.

در حال حاضر، دو روش برای دسترسی به اموجی صوتی وجود دارد: می‌توانید دکمه مربوط به آن را در منوی کشویی پیدا کنید یا از تراشه‌ای که در صفحه اصلی تماس ظاهر می‌شود استفاده کنید. گوگل همچنین تنظیمات مفیدی را برای خاموش کردن کامل این ویژگی در نظر گرفته است تا در صورت آزاردهنده بودن، بتوانید آن را غیرفعال کنید.

برای جلوگیری از سوء استفاده، هر بار که می‌خواهید از جلوه‌های صوتی استفاده کنید، کمی تأخیر وجود دارد. این موضوع احتمالاً نکته مثبتی است، چرا که برخی از صداها در صورت استفاده بیش از حد، می‌توانند کمی آزاردهنده باشند.

جالب خواهد بود که ببینیم کاربران اندروید چگونه از این ویژگی جدید استفاده می‌کنند و  بیشتر از همه، واکنش افرادی که این قابلیت را ندارند به شنیدن این جلوه‌های صوتی در حین مکالمه چه خواهد بود. بدون شک، لحظات سرگرم‌کننده‌ای را رقم خواهد زد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا