تکنولوژی

گوگل ترنسلیت با هوش مصنوعی، زبان‌های خود را دو برابر کرد!

سرویس ترجمه محبوب گوگل با کمک هوش مصنوعی، ۱۱۰ زبان جدید را به لیست خود اضافه کرد و تعداد زبان‌های پشتیبانی‌شده را به ۲۴۴ رساند.

این پیشرفت عظیم، حاصل تلاش تیم گوگل و مدل زبانی هوش مصنوعی قدرتمند آنها به نام PalM 2 است. به لطف این مدل، زبان‌هایی مانند کانتونی (گویشی از زبان چینی) و پنجابی (با خط شاه‌مکه‌ای) به گوگل ترنسلیت اضافه شده‌اند.

استفاده از هوش مصنوعی برای آموزش زبان‌ها به گوگل ترنسلیت

طبق گفته گوگل، بیش از ۶۱۴ میلیون نفر در سراسر جهان (حدود ۸ درصد جمعیت) به این زبان‌های جدید صحبت می‌کنند.

در پست وبلاگ گوگل، “ایزاک کاسول” توضیح می‌دهد که PalM 2 به طور خاص در یادگیری زبان‌های مرتبط با یکدیگر، مانند اودهی و مارواری (که شبیه به زبان هندی هستند) مهارت دارد.

او می‌گوید: “ما در ابتدا روی انواع پرکاربرد هر زبان تمرکز کرده‌ایم. برای مثال، رومی زبانی با گویش‌های متعدد در سراسر اروپاست.”

کاسول همچنین به زبان کانتونی اشاره می‌کند که به تازگی به گوگل ترنسلیت اضافه شده است. این زبان مدتی است که تقاضای زیادی از سوی کاربران داشته است. او در ادامه می‌گوید: “حدود یک چهارم زبان‌های جدید از آفریقا آمده‌اند.”

اهداف بلندپروازانه گوگل برای ترجمه

گوگل در سال ۲۰۲۲ اعلام کرد که قصد دارد با استفاده از هوش مصنوعی، ۱۰۰۰ زبان مختلف را به ترنسلیت اضافه کند. با این ۱۱۰ زبان جدید، گوگل به هدف خود نزدیک‌تر شده است.

امروزه، گوگل ترنسلیت به عنوان یک ابزار ضروری برای ترجمه زبان‌ها در سراسر جهان شناخته می‌شود. اضافه شدن زبان‌های جدید به این سرویس، به افراد بیشتری در سراسر جهان کمک می‌کند تا با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و اطلاعات را به اشتراک بگذارند.

نکات مهم:

گوگل ترنسلیت اکنون از ۲۴۴ زبان پشتیبانی می‌کند.

۱۱۰ زبان جدید به این سرویس اضافه شده است که دو برابر تعداد زبان‌های قبلی است.

هوش مصنوعی PalM 2 نقش کلیدی در یادگیری زبان‌های جدید توسط گوگل ترنسلیت داشته است.

هدف گوگل این است که در نهایت ۱۰۰۰ زبان را به این سرویس اضافه کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا