تکنولوژی

گوگل مپ سه بعدی می شود: ناوبری با نمای واقعی تر!

گوگل مپ که به عنوان یکی از پیشگامان نقشه برداری دیجیتال شناخته می شود، دائماً در حال به روز رسانی و ارائه ی امکانات جدید است. به تازگی، این غول فناوری، قابلیت نمایش سه بعدی ساختمان ها را در حین ناوبری به گوگل مپ اضافه کرده است.

این ویژگی جدید که در حال حاضر در نسخه بتای ۱۲۵ این برنامه در دسترس است، به کاربران امکان می دهد تا در حین مسیریابی، نمای واقعی تری از محیط اطراف خود را مشاهده کنند.

اگرچه گوگل مپ  قبلاً امکان مشاهده ی ساختمان ها به صورت سه بعدی را از طریق لایه های مختلف ارائه می کرد، اما این قابلیت جدید، این نما را به طور مستقیم در حین ناوبری نمایش می دهد.

لازم به ذکر است که در این حالت، به جای نمایش جزئیات و بافت های دقیق ساختمان ها، فقط هندسه ی سه بعدی آنها نشان داده می شود. با این حال، این امر می تواند در هنگام مسیریابی در شهر و درک بهتر ارتفاع ساختمان ها بسیار مفید باشد.

علاوه بر این قابلیت جدید، Google Maps در سال گذشته و یا بیشتر، شاهد آپدیت های متعدد دیگری نیز بوده است که شامل موارد زیر می شوند:

نمایش آب و هوا و کیفیت هوا

بهبودهای مبتنی بر هوش مصنوعی

نمایش اطلاعات مربوط به باتری خودروهای برقی در زمان واقعی

این نوآوری ها نشان دهنده ی تعهد Google به ارائه ی بهترین تجربه ی ممکن برای کاربران گوگل مپ و تبدیل آن به ابزاری جامع تر برای ناوبری و کاوش در دنیای اطرافمان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا