هوش مصنوعی

چرا کسب و کارها هنوز برای هوش مصنوعی آماده نیستند؟

نظرسنجی نشان می دهد هوش مصنوعی بحث شهر است، اما کسب و کارها هنوز برای آن آماده نیستند.بر اساس یک نظرسنجی اخیر، نرخ پذیرش مولد هوش مصنوعی برای مشاغل هنوز با هیاهوی این فناوری مطابقت ندارد، زیرا حریم خصوصی داده ها، مقررات و زیرساخت های فناوری اطلاعات به عنوان موانع اصلی برای استفاده گسترده از آن عمل می کنند.

نظرسنجی جهانی بیش از ۳۰۰ رهبر تجاری توسط MIT Technology Review Insights و شرکت مخابراتی مستقر در استرالیا Telstra نشان داد که تنها ۹٪ از آنها به طور قابل توجهی از هوش مصنوعی استفاده می کردند.

در حالی که اکثر رهبران نسبت به پتانسیل هوش مصنوعی خوشبین بودند و انتظار داشتند استفاده از آن را گسترش دهند، در حال حاضر حتی اولین پذیرندگان این فناوری آن را برای مناطق تجاری محدودی به کار گرفته اند.

Stela Solar، مدیر افتتاحیه مرکز ملی هوش مصنوعی استرالیا در گزارش نظرسنجی گفت: «تصور اشتباهی در مورد اینکه چقدر آسان است که هوش مصنوعی بالغ، آماده و مولد برای شرکت‌ها را اجرا کنیم، وجود دارد.

او اضافه کرد که پذیرش آن ممکن است شرکت‌ها را ملزم به بهبود کیفیت و قابلیت داده‌ها، اقدامات حفظ حریم خصوصی، مهارت‌های هوش مصنوعی و اجرای حکمرانی هوش مصنوعی ایمن و مسئولانه در سراسر سازمان کند.

عناصر پیرامونی مانند طراحی اپلیکیشن، اتصال به داده ها و فرآیندهای تجاری، خط مشی های شرکتی و موارد دیگر وجود دارند که هنوز مورد نیاز هستند.

بیشتر رهبران کسب‌وکار می‌گویند که انتظار دارند تا سال ۲۰۲۴ تعداد کارکردهای تجاری یا اهداف کلی که برای آنها هوش مصنوعی مولد به کار گرفته شود، بیش از دو برابر شود.

کریس لوانس، رئیس بازاریابی آسیای جنوبی در Telstra، گفت که پذیرندگان اولیه در سال ۲۰۲۳ عمدتاً از فناوری برای خودکارسازی کارهای تکراری و کم ارزش استفاده کرده بودند، زیرا به نظارت کمتر انسانی نیاز داشتند.

۸۵ درصد از پاسخ دهندگان انتظار دارند تا سال ۲۰۲۴ از هوش مصنوعی مولد برای این وظایف کم ارزش استفاده کنند، ۷۷ درصد انتظار دارند آن را در خدمات مشتری و ۷۴ درصد برای تحلیل استراتژیک پیاده سازی کنند.

نوآوری در محصول، تدارکات زنجیره تامین و فروش، زمینه های دیگری برای استقرار بالقوه بود.

این گزارش که این برنامه‌ها را با عنوان «جاه طلبی و غرور» توصیف می‌کند، به چندین باد مخالف برای عرضه گسترده هوش مصنوعی مولد در سال آینده، به‌ویژه منابع و قابلیت‌های فناوری اطلاعات اشاره کرد.

کمتر از ۳۰ درصد از پاسخ‌دهندگان، ویژگی‌های فناوری اطلاعات در شرکت‌هایشان را برای پذیرش سریع هوش مصنوعی مولد رتبه‌بندی کردند، در حالی که کسانی که هوش مصنوعی مولد را به کار می‌برند، حتی اعتماد کمتری به زیرساخت فناوری اطلاعات خود برای پشتیبانی از فناوری جدید دارند.

در همین حال، ۵۶ درصد از پاسخ دهندگان گفتند که بودجه سرمایه گذاری در فناوری اطلاعات آنها، به طور کلی، یک عامل محدود کننده در به کارگیری هوش مصنوعی مولد است.

حدود ۷۷ درصد از پاسخ‌دهندگان، مقررات، انطباق و حفظ حریم خصوصی داده‌ها را به عنوان موانع کلیدی برای به کارگیری سریع هوش مصنوعی مولد ذکر کرده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا