هوش مصنوعی

هوش مصنوعی به کمک به پزشکان می آید

روز پنجشنبه(۱۷ اسفند)داده های جدید و راه حل های هوش مصنوعی را برای کارکنان مراقبت های بهداشتی اعلام کرد که می تواند به کاهش بار کاری سنگین اداری آنها کمک کند.

اولین ابزار Einstein Copilot: Health Actions نام دارد و به پزشکان این امکان را می‌دهد که قرار ملاقات‌ها را رزرو کنند، اطلاعات بیمار را خلاصه کنند و ارجاع‌ها را با تحریک هوش مصنوعی با زبان مکالمه ارسال کنند. Salesforce همچنین Assessment Generation را اعلام کرد که به سازمان‌ها اجازه می‌دهد ارزیابی‌های سلامت مانند نظرسنجی‌ها را بدون نیاز به تایپ یا کدگذاری دستی دیجیتالی کنند.

هر دو ویژگی بر روی پلتفرم انیشتین ۱ این شرکت ساخته شده‌اند، که سازمان‌های بهداشتی می‌توانند از آن برای آوردن داده‌های پزشکی از منابع متفاوت مانند سیستم‌های ادعاهای بیمه و پرونده‌های سلامت الکترونیکی در یک مکان استفاده کنند.

کارهای اداری پرمشغله مانند ثبت اسناد، مشکل بزرگی برای کارکنان مراقبت های بهداشتی است. بر اساس نظرسنجی اخیر از Athenahealth، این یکی از محرک های اصلی فرسودگی شغلی در بین پزشکان است. بیش از ۹۰ درصد از پزشکان گزارش دادند که به طور منظم احساس فرسودگی می کنند، و ۶۴ درصد از پزشکان گفتند که احساس می کنند تحت شرایط اداری قرار دارند.

حجم کار دفتری اغلب مرکب می شود زیرا داده های مراقبت های بهداشتی در بسیاری از پایگاه های داده و فرمت های مختلف ذخیره می شود و ردیابی اطلاعات مورد نیاز را برای پزشکان دشوار و وقت گیر می کند. در نتیجه، یکسان سازی داده ها در سیستم های مراقبت های بهداشتی یک فرصت رو به رشد برای شرکت های فناوری مانند گوگل است

Salesforce گفت که پزشکان می‌توانند از Einstein Copilot: Health Actions برای ایجاد خلاصه‌ای از بیمار که شامل جزئیاتی مانند داروهای بیماران، درخواست‌های خدمات بالینی، تشخیص‌ها و آزمایش‌ها است، استفاده کنند. با ایجاد یک خلاصه با هوش مصنوعی، پزشکان دیگر نیازی به صرف زمان برای جستجوی همه آن اجزای مستقل ندارند.

Salesforce گفت که ابزار Assessment Generation آن تابستان امسال در دسترس خواهد بود و Einstein Copilot: Health Actions برای استفاده در پایان سال در دسترس خواهد بود. این شرکت اضافه کرد که انتظار می‌رود تمامی ویژگی‌ها و قابلیت‌های Einstein Copilot نیز از تابستان امسال با مقررات HIPAA مطابقت داشته باشند.

 هوش مصنوعی به کمک به پزشکان می آید

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا