موبایل

اپل امسال چهار اندازه از سری آیفون ۱۶ خواهد داشت.

طبق گزارش‌ها، اپل خط تولید آیفون‌های Pro خود را با تجهیز آن‌ها به نمایشگرهای بزرگ‌تر از هم جدا خواهد کرد . اپل به جای تقلید از مورب های صفحه نمایش ۶٫۱ اینچی آیفون ۱۶ و ۶٫۷ اینچی آیفون ۱۶ پلاس مانند آنچه تاکنون انجام داده است، امسال چهار اندازه صفحه نمایش مختلف از سری آیفون ۱۶ خواهد داشت.

به گفته تحلیلگران مشهور اپل و شماتیک های CAD فاش شده از ابعاد آنها، آیفون ۱۶ پرو به یک پنل OLED 6.27 اینچی مجهز خواهد شد که احتمالاً به عنوان یک صفحه نمایش ۶٫۳ اینچی در مشخصات رسمی ذکر شده است، در حالی که آیفون ۱۶ پرو مکس . صفحه نمایش ۶٫۸۵ اینچی به خوبی می تواند در مواد بازاریابی تا ۶٫۹ اینچ گرد شود.

ظاهراً اپل برای دستیابی به افزایش ۰٫۲ اینچی قطر صفحه نمایش، از تامین کنندگان اصلی صفحه نمایش آیفون ۱۶ پرو از سامسونگ و ال جی خواسته است که به اصطلاح ساختار کاهش مرز را اعمال کنند. این به سادگی به معنی تراشیدن ناحیه غیرفعال در لبه‌ها است که برای مدارهای درایور نمایشگر مورد نیاز است و به حداقل ممکن از نظر فیزیکی متصل می‌شود.

این به ویژه برای قاب پایینی، جایی که مدار درایور نمایشگر پیدا می شود، صدق می کند. بنابراین، کوتاه کردن قاب پایین سخت ترین کار برای ال جی و سامسونگ خواهد بود. ظاهراً هر دو شرکت به اپل توصیه کرده‌اند که به دلیل سخت‌تر بودن الزامات تولید نمایشگر، نمی‌توانند بازده تولید را بیشتر افزایش دهند. ال جی، به ویژه، که تنها نیمی از تولید سامسونگ را برای اپل تامین می کند، به دنبال راه هایی برای کاهش هزینه های تولید است زیرا نمی تواند مانند سامسونگ به صرفه جویی در مقیاس تکیه کند.

Elec گزارش می دهد که آنها را با تنوع بخشیدن به تامین کننده مدار درایور نمایشگر خود پیدا کرده است . به جای تکیه بر یک سازنده آی سی، تامین کننده دومی را در نواتک تایوان پیدا کرده است. تنوع بخشیدن به تامین کنندگان برای قاب پایین نازک تر اپل آیفون ۱۶ پرو و ۱۶ پرو مکس به ال جی این امکان را می دهد که صفحه نمایش ها را در عین رعایت استانداردهای تولید اپل ارزان تر کند. برای اپل، این می تواند به معنای کنترل هزینه ها باشد و با وجود صفحه نمایش بزرگتر، خط آیفون ۱۶ پرو را با همان قیمت آیفون ۱۵ پرو عرضه کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا