تکنولوژیموبایل

اندروید ۱۵ به شما می گوید حافظه گوشی چقدر سالم است

سالم نگه داشتن گوشی دیگر فقط به باتری مربوط نمی شود و همانطور که مشخص است، گوگل در حال کار بر روی ویژگی جدیدی است که به شما کمک می کند تصویر بزرگتر را ببینید. بر اساس اطلاعات جدیدی که در یک commit برای پروژه منبع باز اندروید یافت شده است ، اندروید ۱۵  شامل راهی است که به شما امکان می دهد میزان ذخیره سازی گوشی خود را سالم ببینید. این شبیه به این است که برخی از تلفن‌ها از قبل سلامت باتری را نشان می‌دهند، اما در عوض برای ذخیره‌سازی شما.

این commit در اوایل این هفته توسط Android Authority پیدا و گزارش شد و یک API جدید به سیستم عامل اختصاص داده شده به سلامت حافظه اضافه شد. در حال حاضر، هیچ راهی برای تشخیص میزان فرسودگی فضای ذخیره سازی گوشی شما وجود ندارد، که می تواند نگران کننده باشد. این به این دلیل است که تراشه‌های ذخیره‌سازی در نهایت می‌توانند مانند هر قطعه سخت‌افزاری دیگری در طول زمان فرسوده شوند. اما با Android 15 ، می‌توانید درصدی را ببینید که نشان می‌دهد چقدر عمر در تراشه ذخیره‌سازی شما باقی مانده است.

این ویژگی بر اساس اطلاعات خود تراشه ذخیره سازی است. اکثر تلفن‌های مدرن از نوعی فضای ذخیره‌سازی به نام UFS (فضای ذخیره‌سازی جهانی فلش) استفاده می‌کنند که نشانگرهای داخلی میزان استفاده از آنها را نشان می‌دهد. اندروید ۱۵ قادر خواهد بود به این اطلاعات دسترسی داشته باشد و آن را به درصدی ترجمه کند که به راحتی درک کنید. Storage Health به طور قطع هنوز در دست توسعه است و ممکن است در همه گوشی‌هایی که اندروید ۱۵

دارند در دسترس نباشد . با این حال، گوشی های پیکسل گوگل احتمالا جزو اولین گوشی هایی هستند که از آن پشتیبانی می کنند. پس از در دسترس قرار گرفتن، باید به شما ایده بهتری درباره مدت زمان ماندگاری حافظه گوشی قبل از فرسودگی آن بدهد. بنابراین، این ویژگی جدید چقدر مهم است؟ خوب، برای اکثر مردم، احتمالاً تغییر دهنده بازی نخواهد بود. اما هنوز هم می تواند اطلاعات مفیدی باشد. اگر می بینید که سلامت فضای ذخیره سازی شما در حال کاهش است، ممکن است نشانه آن باشد که زمان آن رسیده است که به فکر ارتقای تلفن خود باشید. یا، ممکن است بخواهید اقداماتی را برای پشتیبان‌گیری از داده‌هایتان بیشتر انجام دهید. علاوه بر این، این ممکن است به یک معیار مهم برای پیگیری در هنگام خرید یا فروش تلفن هوشمند تبدیل شود، دقیقاً اینکه سلامت باتری برای دستگاه‌های آیفون چگونه بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا