موبایل

اندروید ۱۵ اجازه نمی دهد بلوتوث خود را کامل خاموش کنید

همانطور گزارش شد، گوگل در شرف پایان دادن به شبکه مورد انتظار دستگاه من است. با این حال، این یک عارضه جانبی دارد که احتمالاً از این پس بر نحوه استفاده از دستگاه اندرویدی شما تأثیر می گذارد: بلوتوث فقط می تواند متوقف شود و به طور کامل خاموش نشود.

از آنجایی که شبکه دستگاهم را پیدا کن قرار است ظرف چند روز آینده فعال شود  پیدا کردن تلفن‌ها، هدفون‌ها یا حتی دستگاه‌هایی با سایر ردیاب‌های دارای بلوتوث آسان‌تر می‌شود.

کلمه عملیاتی در اینجا بلوتوث است. میلیاردها دستگاه اندرویدی که وارد شبکه می‌شوند بی‌صدا با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند و یک وب عظیم از ردیابی موقعیت مکانی ایجاد می‌کنند. هر تلفن یا رایانه لوحی شرکت‌کننده نوعی چراغ مکان رمزگذاری شده را ارسال می‌کند که دستگاه‌های اطراف آن را دریافت کرده و به Google ارسال می‌کنند. فقط صاحب دستگاه گمشده می‌تواند ببیند کجاست.

اما، یک نکته وجود دارد: بلوتوث باید روشن باشد تا همه اینها به درستی کار کنند. همانطور که توسط Mishaal Rahman (از طریق Android Authority ) از طریق حذف APK مشاهده شد، Google در حال کار بر روی راه حلی در اندروید ۱۵ است که به شما امکان می دهد به جای خاموش کردن کامل بلوتوث، به طور موثر مکث را روی بلوتوث بزنید. اگر بلوتوث دائماً روشن باشد و موقعیت مکانی شما را پینگ کند، احتمالاً به دلیل نگرانی در مورد عمر باتری است.

اندروید 15 اجازه نمی دهد بلوتوث خود را کامل خاموش کنید

ظاهراً این ویژگی بلوتوث خودکار نام دارد. اساساً، اگر سعی کنید بلوتوث را خاموش کنید، روز بعد به شما پیشنهاد می‌دهد که دوباره به حالت اول برگردد. این ویژگی‌هایی مانند دستگاه من را بیابید  کار می‌کند اما به شما امکان می‌دهد باتری را در ساعاتی که به آن نیاز دارید صرفه‌جویی کنید. این یک معامله منطقی به نظر می رسد.

با این حال، بیایید در نظر داشته باشیم که بررسی کد پیش‌نمایش تضمینی نیست که این ویژگی‌ها نور روز را ببینند. همچنین، برخی از دستگاه‌ها ممکن است از قابلیت تعویض خودکار بلوتوث پشتیبانی نکنند. باید منتظر انتشار رسمی اندروید ۱۵ باشیم تا مطمئن شویم، اما این نشانه این است که گوگل نگرانی‌های مربوط به حفظ حریم خصوصی و عمر باتری را در مورد دستگاه من را پیدا کن را جدی می‌گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا