تکنولوژی

اندروید ۱۵ با پنل صدای جدید از راه می رسد

اندروید ۱۵ می‌تواند تغییرات عمده‌ای در طراحی پنل صدا ایجاد کند. راه اندازی نسخه بعدی این سیستم عامل برای گوشی های هوشمند اندرویدی هنوز چند ماه دیگر باقی مانده است، اما برخی از ویژگی های جدید آن قبلا فاش شده است. اخیراً گزارشی ادعا کرد که کاربران می‌توانند به جای حذف کامل یک برنامه در اندروید ۱۵، آن را بایگانی کنند تا در فضای گوشی هوشمند خود صرفه جویی کنند. اکنون، گزارش دیگری ادعا می کند که پانل حجم در نهایت می تواند به زبان طراحی Material You گوگل ارتقا یابد .

اندروید ۱۵ می‌تواند به روند رساندن تمام بخش‌های گوشی هوشمند به استانداردهای Material You ادامه دهد. زبان طراحی جدید اولین بار در سال ۲۰۲۱ با اندروید ۱۲ رونمایی شد و از آن زمان گوگل آن را به برنامه ها و قابلیت های مختلف اضافه می کند. طبق گزارش، پانل حجم آخرین موردی است که عناصر آن را نشان می دهد.

اندروید 15 با پنل صدای جدید از راه می رسد
پنل حجم فعلی از قبل برخی از عناصر خود را دارد که با فشار دادن دکمه صدا، صفحه پایینی ظاهر می شود.

طراحی فعلی دارای نوار لغزنده نازکی برای پخش‌های صوتی رسانه، تماس، زنگ، اعلان و هشدار است. همچنین یک هدر با عنوان Sound & Vibration و نمادهایی وجود دارد که در کنار نوار لغزنده قرار می گیرند و نام جریان در بالای نوار لغزنده قرار می گیرد.

طبق گزارش، پانل ولوم بازطراحی شده لغزنده ها را کمی تغییر می دهد. این‌ها در آخرین نسخه پیش‌نمایش توسعه‌دهنده اندروید ۱۵ مشاهده شده‌اند، اما برای آزمایش‌کنندگان بتا عرضه نشده‌اند. لغزنده های جدید اکنون ضخیم تر هستند و به شکل قرص هستند. نماد و متن پخش صدا در داخل نوار لغزنده قرار می گیرند و یشک دکمه در کنار نوار لغزنده رسانه وجود دارد که با ضربه زدن، کل پانل را به یک ردیف جمع می کند. با زدن مجدد آن نمای کاملاً باز شده باز می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا