ورزش و سلامتی

۹ مورد از سخت ترین ورزش های دنیا

طبیعتاً ورزشکاران افرادی رقابتی هستند. انگیزه بهترین بودن چیزی است که به آنها کمک می کند تا در تمرینات و در طول مسابقات از پس چالش ها برآیند.

ماهیت رقابتی ورزشکاران همیشه فقط با سایر ورزشکاران (و خودشان) در ورزش خودشان شروع و ختم نمی شود. ورزشکاران همچنین اغلب می خواهند خارج از ورزش اصلی خود با دیگران رقابت کنند .

ورزشکاران و علاقه مندان به ورزش به طور یکسان مدت‌ها تلاش کرده‌اند که ورزش‌ها را بر اساس سختی آن‌ها رتبه‌بندی کنند تا یک ورزش را به عنوان سخت‌ترین ورزش در جهان معرفی کنند.

برخی از ورزشکاران استدلال می کنند، فوتبال سخت ترین ورزش است، در حالی که برخی دیگر میگویند هاکی بسیار سخت تر است. اما سخت ترین ورزش ها کدامند؟

سخت ترین ورزش های دنیا کدامند؟

۱- بوکس

بوکس
خطرناک ترین ورزش دنیا از دید بسیاری از کارشناسان،بوکس است.

 

بوکس که توسط ESPN به‌عنوان سخت‌ترین ورزش جهان انتخاب شده است  و به طور معمول در فهرست ۱۰ سخت‌ترین ورزش‌های جهان توسط سایر رتبه‌بندی‌های برجسته قرار می‌گیرد  بوکس به‌عنوان یک ورزش دیوانه‌کننده سخت شناخته می‌شود.

این نیاز به تناسب اندام بدنی، چابکی، سرعت، آمادگی قلبی عروقی و مهارت دارد. علاوه بر این، ناگفته نماند که خطر دائمی ضربه زدن به صورت مطمئناً جنبه ذهنی دیگری از دشواری را ایجاد می کند.

۲- راگبی

راگبی
در راگبی،تعداد زیادی تکل زدن، ضربه زدن و طفره رفتن وجود دارد و شما به سرعت، قدرت و استقامت نیاز دارید.

راگبی یک ورزش تمام عیار است و برای افراد ضعیف مناسب نیست.اساساً شامل بازی فوتبال آمریکایی بدون پد است و به جای توقف بازی هر بار که تکل رخ می دهد، بازیکنان راگبی برای توپ کشتی می گیرند و شما نمی توانید توپ را به جلو پاس دهید، بنابراین باید از دفاع عبور کنید.

۳- هاکی روی یخ

هاکی روی یخ
در هاکی روی یخ،تکل زدن، منگوله زدن، تعقیب، بافندگی، تغییر جهت، و استراتژی های زیادی وجود دارد.

هاکی روی یخ شدید است. این شامل مسابقه در اطراف یخ به مدت یک ساعت است، و سرعت، قدرت و چابکی زیادی مورد نیاز است، بدون توجه به آمادگی بدنی مورد نیاز بازیکنان هاکی روی یخ برای دفع حریفان.

۴-ژیمناستیک

ژیمناستیک
ژیمناستیک،یکی از محبوب ترین ورزش های دنیا می باشد که از ورزشکاران از کودکی آموزش می بینند.

ورزش ژیمناستیک را هم باید درلیست ورزش های سخت قرار داد. ژیمناستیک از ورزش هایی است که شامل تمرینات بدنی است که به تعادل، قدرت، انعطاف پذیری، چابکی، هماهنگی، هنرمندی و استقامت نیاز دارد.همچنین تمرکز در حرکات می تواند باعث موفقیت ورزشکار شود. حرکات درگیر در ژیمناستیک به رشد بازوها، پاها، شانه‌ها، پشت، سینه و گروه‌های ماهیچه‌ای شکم کمک می‌کند.

۵- واترپلو

واترپلو
واترپلو ورزشی است که باید قدرت و استقامت فوق العاده ایی داشته باشید.

مردم اغلب واترپلو را فراموش می‌کنند، زیرا یکی از محبوب‌ترین ورزش‌ها نیست، اما بدون شک خوب بازی کردن، جانوری است.شما باید بدون غرق شدن در آب بدوید در حالی که از تماس فیزیکی شدید به شکل لگد زدن و گرفتن جلوگیری می کنید.

واترپلو به استقامت قلبی عروقی، قدرت، سرعت، قدرت زیادی نیاز دارد – اساساً همه جنبه های بدنی ورزشی.واترپلو  علاوه بر سطح بالایی از آمادگی جسمانی ، به مهارت و هماهنگی چشم و دست نیز نیاز دارد.

۶-فوتبال آمریکایی

فوتبال آمریکایی
فوتبال آمریکایی فیزیک بدنی و قدرت جسمانی زیادی را طلب می کند.

تقریباً هر طرفدار NFL یا بازیکن فوتبال آمریکایی استدلال می کند که این ورزش سخت ترین ورزش در جهان است.و در حالی که رای ما را به سخت ترین ورزش نمی آورد ، قطعا یک ورزش سخت است.

فیزیک بدنی زیادی وجود دارد و بازیکنان فوتبال نیز باید قدرت زیادی داشته باشند.با این حال، از آنجایی که بازی زیاد شروع می شود و متوقف می شود، فاکتور استقامت آنقدرها هم سخت نیست و همین باعث می شود که چند میخ آن را از بین ببرد.

۷-ورزش سه گانه مرد آهنی

مردان آهنین
مسابقه کامل سه‌گانه مرد آهنی شامل شنای ۲٫۴ مایلی، دوچرخه سواری ۱۱۲ مایلی و دوی ۲۶٫۲ مایلی است.

مسابقه سه‌گانه مرد آهنی به استقامت فوق‌العاده‌ای نیاز دارد، بنابراین حتی اگر در ویژگی‌هایی مانند سرعت و جسمانی امتیاز کمتری کسب کند، همچنان یک ورزش بسیار سخت است و به طور بالقوه یکی از طاقت‌فرساترین ورزش‌های روی زمین است.

مسابقه کامل سه‌گانه مرد آهنی شامل شنای ۲٫۴ مایلی، دوچرخه سواری ۱۱۲ مایلی و دوی ۲۶٫۲ مایلی است.

۸- هنرهای رزمی ترکیبی

هنرهای رزمی ترکیبی
هنرهای رزمی ترکیبی،یکی از ورزش های طاقت فرسا و خطرناک در دنیاست.

هنرهای رزمی ترکیبی نیاز به فیزیک قوی، چابکی، سرعت و انعطاف پذیری دارد. این یک ورزش سخت است که نیاز به ورزشکاری دارد که توان و استقامت بالایی داشته باشد.همچنین به عنوان یکی از خطرناک ترین ورزش های دنیا شناخته می شود.

۹- بسکتبال

بسکتبال
در بسکتبال،سرعت بازی زیاد است، بنابراین بازیکنان بسکتبال به استقامت مناسب نیاز دارند.

اگرچه بسکتبال اساساً یک ورزش غیر تماسی است، بنابراین مولفه بدنی پایین است، اما به درجه بالایی از آمادگی جسمانی و مهارت نیاز دارد، از دوی سرعت در زمین، تغییرات سریع جهت، و شوت و دریبل.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا