گردشگری
موضوعات داغ

۸ مورد از بهترین مکان های گردشگری میلان

میلان، یک کلان شهردرکشورایتالیا، در شمال منطقه لومباردی است،میلان مرکز بورس ملی و یک مرکز مالی است که به‌خاطر رستوران‌ها و فروشگاه‌های سطح‌بالا نیز شهرت دارد.کلیسای جامع گوتیک صومعه سانتا ماریا دل گرازی، که نقاشی دیواری لئوناردو داوینچی “شام آخر” را در خود جای داده است، گواه قرن ها هنر و فرهنگ است.

میلان به عنوان یکی از چهار پایتخت مد جهان شناخته شده است . بسیاری از معروف ترین برندهای مد لوکس در جهان، دفتر مرکزی خود را در این شهرقرار داده اند، از جمله: آرمانی، پرادا، ورساچه، موسچینو، والنتینو و زگنا.

میلان یک شهر صنعتی ثروتمند است که  به گردشگری متکی نیست . میلان دیگر یک شهر صنعتی نیست بلکه پایتخت مالی ایتالیاست و از نظر اقتصادی مهم ترین شهر ایتالیاست.

 

 ۸ جاذبه جذاب گردشگری میلان

۱-کلیسای جامع میلان

Milan tourist attractions
در قلب شهر، یک شاهکار معماری است که در خاطره همه کسانی که از میلان بازدید می کنند، نقش بسته است.

هزاران مناره و مجسمه پیچیده حکاکی شده، مانند یک جنگل مرمر، که بدانیم ساخت آن، که در سال ۱۳۸۶ آغاز شد(نزدیک به ۶۳۰ سال پیش) و تقریباً نیم هزاره به طول انجامید، توسط دوک میلانو، جیان گالئاتزو ویسکونتی به عنوان نمادی از شکوه و عظمت شهر سفارش داده شد.

دووموی میلان بزرگترین و استادانه‌ترین ساختمان گوتیک در ایتالیا است: از سنگ مرمر سفید رنگ صورتی از یک معدن اختصاصی ساخته شده است.

ما به شما پیشنهاد می‌کنیم زیر طاق‌های باستانی قدم بزنید تا به اطراف نگاهی بیندازید، اما همچنین خواهید دید که با هیبت به سمت بالا نگاه می‌کنید، زیرا تنها کلیسایی در جهان است که مجسمه‌های بلندی در بالای ستون‌هایش دارد.

در نظر می گیریم که مجسمه های اطراف محراب قبل از اینکه کریستف کلمب آمریکا را کشف کند در جای خود قرار داشتند و این نشان دهنده قدمت تاریخی این کلیسا شگفت انگیز میباشد.

اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد تاریخ دوومو بدانید و پیچیدگی‌های مجسمه‌ها را تحسین کنید، فرصت بازدید از موزه دل دومو را از دست ندهید ، فقط در کنار کلیسای جامع، جایی که بسیاری از آثار هنری اصلی کلیسا در آن قرار دارند، نمایش داده شده است.

۲-کاستلو اسفورزسکو

Milan tourist attraction
موزه هنرهای باستانی آثار گرانبهایی مانند مقبره سوارکاری عالی برنابو ویسکونتی و بسیاری از قطعات باستانی تاریخ فرهنگی و شهری میلانو را در خود جای داده است.

روزی روزگاری در سرزمینی دور، شاهزاده جوانی بود که در یک قلعه زندگی می کرد… چند قصه اینگونه شروع می شود؟ میلانو نیز افسانه های خود را دارد، یا بهتر است بگوییم که قلعه افسانه ای خود را دارد، کاستلو اسفورزسکو، یکی از بزرگترین قلعه های اروپا است

در طول تاریخ، این مجموعه با ابهت نقش های بسیاری را ایفا کرده است: قلعه دفاعی، اقامتگاه دوک نشین و پادگان نظامی . امروزه، فضای داخلی باشکوه آن میزبان موزه‌های شهرداری میلان و سایر مؤسسات فرهنگی است، اما محوطه قلعه به خودی خود جذاب است، با حیاط‌های بزرگ، دیوارهای عظیم، خندق، برج‌ها زیاد.قلعه دفاعی سابق شهر در قرن پانزدهم، اکنون مکانی است که می توان در آن در چندین موزه درجه یک از هنر لذت برد.

باارزش‌ترین آثار هنری قطعاً سالا دل آسه لئوناردو و پیتا روندانینی اثر میکل آنژ است ، اما بسیاری از استادان بزرگ دیگر نیز در آن حضور دارند. کاستلو همچنین مکانی برای لذت بردن در فضای باز است و در حیاط های تماشایی که دیوارهای عظیم آن را در آغوش گرفته اند.با نماد آجر قرمز کاستلو اسفورزسکو در حال حاضرمیزبان چندین موزه اختصاصی است و از سال ۱۸۹۶، یکی از گسترده‌ترین مجموعه‌های هنری شهر را در خود جای داده است .

 

۳-گالری ویتوریو

Milan tourist attractions
گالری ویتوریو، شاید بتوان گفت که قدیمی ترین مرکز خرید جهان است که به زیبایی با موزاییک ها و کاریاتیدهای اطراف پنجره ها و بالکن ها تزئین شده است ،درخشندگی خود را حفظ کرده است.

فروشگاه‌های لوکس این آرکید که به راحتی میتواند با فروشگاه های مدرن جهان رقابت کند، با رستوران‌های کلاسیک رومیزی سفید ، غذاخوری‌های سرآشپزهای در کنار هم قرار گرفته‌اند.

این گالری با سایبان فولادی و شیشه ای اصلی و رویایی خود ، منبع الهام بسیاری از ساخت و سازهای مشابه، هم در ایتالیا (گالری اومبرتو اول در ناپل) و هم در خارج از کشور (مرکز ایتون تورنتو و گالری های هیوستون و دالاس) بود.ممکن است برج ایفل تا حدی از مواد و طراحی گالری میلان نیز الهام گرفته شده باشد.

گوی‌های سفید ظریفی که در شب گالریا را روشن می‌کنند، هنوز بر روی ستون‌های مسی برازنده قرن نوزدهمی خود قرار دارند که یک مکان منحصر به فرد و جذاب را تداعی میکند.

 

۴-منطقه مد

Milan tourist attraction
چهار ضلعی مد، منطقه خرید لوکس میلانو یکی از مشهورترین مناطق در جهان میباشد به این دلیل که توسط چهار خیابان معتبر محدود شده است.

هر سال، «خیابان‌های اصلی در سراسر جهان» ، گزارش سالانه‌ای که مهم‌ترین خیابان‌های خرید در سراسر جهان را فهرست می‌کند، چهارضلعی مد را در کنار خیابان پنجم در نیویورک و خیابان شانزه لیزه در پاریس در میان موقعیت‌های برتر قرار دارد.نمایشگاه‌ها و بوتیک‌ها،دوستداران خرید را از سرتاسر جهان جذب می‌کنند که برای گذراندن، قدم زدن و تماشای زیبایی ویترین مغازه‌ها می‌آیند، مثل همیشه مظهر سلیقه و طراحی نفیس.

عمارت و حیاط بزرگ مرکزی تحت بازسازی کامل قرار گرفته است، در اینجا می‌توانید یک هتل مجلل و در زیر ستون‌های قرن شانزدهمی، مغازه‌ها و بوتیک‌های خانه‌های مد بزرگ، مارک‌های لباس خیابانی مذهبی و آثار هنری پیدا کنید.هر گوشه زیبای این منطقه فرصتی برای تجربه خرید، تجمل، مد و فرهنگ در قلب میلان است.

 

۵-تئاتر آلا اسکالا

Milan tourist attraction
تئاتر آلا اسکالا در میلان مشهورترین خانه اپرای جهان و مقصدی غیرقابل فراموشی برای علاقه مندان به موسیقی و فرهنگ است.

بسیاری از خوانندگان اپرا، مجریان، رهبران ارکستر، رقصندگان و کارگردانانی که تاریخ ساز شده اند، این صحنه مقدس را زیر پا گذاشته اند و بهترین ها را در هنرهای جهانی ارائه کرده اند.این تئاتر خیلی زود تبدیل به شیک ترین و تقلید شده ترین تئاتر جهان شد و در طول تاریخ خود، بازسازی های مختلفی را پشت سر گذاشت.

برای اولین بار در سال ۱۹۴۳، در پی نابودی جنگ جهانی دوم. سپس بین سال‌های ۲۰۰۲ و ۲۰۰۴ تمدید و بازسازی شد و در نهایت، در سال ۲۰۱۴ با جدیدترین و تأثیرگذارترین بازسازی خود مواجه شد.

۶-سانتا ماریا دل گرازیه

سانتا ماریا دل گرازیه
سبک معماری این کلیسا به سبک گوتیک و رنسانس در نظر گرفته شده و یکی از زیباترین کلیساهای ایتالیا است.

سانتا ماریا دل گرازیه، یکی از میراث جهانی یونسکو، کلیسایی است که در شمال شهر میلان واقع شده است. این کلیسا که به عنوان مریم مقدس نیز شناخته می شود، به عنوان صومعه دومینیکن در شهر نیز کار می کند. سانتا ماریا دل گرازیه که توسط معماران مشهور گینیفورته سولاری و دوناتو برامانته ساخته شده است بین سال‌های ۱۴۶۳ تا ۱۴۶۷ در زمان سلطنت دوک میلان فرانچسکو اول اسفورزا ساخته شده است.

۷-تئاتر دال ورمه

تئاتر دال ورمه
تئاتر دال ورمه یک تئاتر میلانی است که در خیابان Via San Giovanni Sul Muro واقع شده است.

Teatro Dal Verme یک تئاتر میلانی است که در خیابان Via San Giovanni Sul Muro واقع شده است. این تئاتر که توسط جوزپه پستاگالی معروف طراحی شده است، در محل تئاتر خصوصی قبلی Politeama Ciniselli قرار دارد. Teatro Dal Verme برای اولین بار در سال ۱۸۷۲ افتتاح شد، تاریخچه ناخوشایندی به آن پیوسته است. در طول جنگ جهانی دوم، تئاتر به شدت توسط سربازان متفقین بمباران شد و همچنین با حمله به نیروهای آلمانی غارت شد.

۸-منطقه بررا

منطقه بررا
این منطقه با آکادمی هنرهای زیبای بررا و گالری هنری بررا در اینجا به عنوان یک محل هنری در نظر گرفته می شود.

منطقه بررا، واقع در شمال Duomo، با خانه‌های رنگارنگ قدیمی و خیابان‌های مخروطی‌اش ترکیبی از جذابیت مدرسه قدیمی و فضای بوهمیایی دارد که برای پیاده‌روی مناسب است.

منطقه بررا، واقع در شمال Duomo، با خانه‌های رنگارنگ قدیمی و خیابان‌های مخروطی‌اش ترکیبی از جذابیت مدرسه قدیمی و فضای بوهمیایی دارد که برای پیاده‌روی مناسب است. این منطقه همچنین با آکادمی هنرهای زیبای بررا و گالری هنری بررا در اینجا به عنوان یک محل هنری در نظر گرفته می شود.

ناویگلی یک ارگ زیبا است که در بخش جنوب غربی میلان در لمباردی ایتالیا واقع شده است. این مکان به دلیل کانال کانال هایش یک مرکز توریستی جذاب است و همچنین به طور اتفاقی قطب اصلی زندگی شبانه در میلان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا