خودرو

۱۰ اتومبیل گران قیمت دنیا

گران ترین خودروهای جهان بسیار بیشتر از حمل و نقل هستند. این آثار هنری نورد اولویت‌های یک درصد را در بر می‌گیرند و در آن جهان، زرق و برق و خودکشی بر عملی بودن و کارایی اولویت دارد. جدای از انتقادات مربوط به سبک زندگی، اینها واقعاً ماشین‌های حیرت‌انگیز هستند و ما می‌خواهیم مواردی را در اینجا برای شما بازگو کنیم.

۱۰ اتومبیل اسپرت گران قیمت در دنیا:

۱۰-زنوو

10 اتومبیل گران قیمت دنیا

شروع لیست ما کمتر یک ماشین و بیشتر یک حیوان رها شده در ST1 است. Zenvo  (زنوو) که در نیوزیلند، دانمارک مونتاژ شده است، با ترکیب یک موتور ۶٫۸ لیتری V8 با سوپرشارژر و توربوشارژر، قدرت کاملاً زشتی ایجاد می کند. ۱۱۰۴ اسب بخار قدرت و ۱۰۵۴ پوند فوت گشتاور که همگی به چرخ های عقب خودرو منتقل می شوند.

قیمت ۱٫۲ میلیون دلار


۹-فراری

10 اتومبیل گران قیمت دنیا

تعداد کمی از اتومبیل‌ها در جاده‌ها چشمگیرتر هستند و حتی تعداد کمی از آنها سریع‌تر شتاب می‌گیرند. با وزن خشک کمتر از ۲۸۰۰ پوند(۱۲۷۰ کیلو گرم)، این خودروی پرفورمنس اژدها از ۰ تا ۶۰ مایل ( ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر)در ساعت در کمتر از ۳٫۰ ثانیه شتاب می گیرد و در کمتر از ۷ به سرعت ۱۲۴ مایل (۲۰۰ کیلومتر)در ساعت می رسد.

قیمت ۱٫۴ میلیون دلار


۸-هوایرا

10 اتومبیل گران قیمت دنیا

Huayra به همان اندازه که به خاطر نام عجیب و غریبش مشهور است، به خاطر عملکرد ذوب چهره اش. هوآیرا که به نام خدای بادهای اینکانی نامگذاری شده است، دارای یک موتور ۶٫۰ لیتری V12 با منبع AMG با دو توربوشارژر است که قدرتی معادل ۶۲۰ اسب بخار و گشتاور ۷۴۰ پوند فوتی دارد.

قیمت ۱٫۴ میلیون دلار


۷-آستون مارتین

10 اتومبیل گران قیمت دنیا

زیر کاپوت هواکش یک موتور V12 تنفس طبیعی نهفته است که حجمی معادل ۷٫۳ لیتر دارد که بسیار زیاد است. ۷۵۰ اسب بخار قدرت و ۵۵۳ پوند فوت تولید می کند که بسیار هم هست. این اعداد One-77 را به سریع‌ترین استون مارتین ساخته شده تبدیل می‌کند، زیرا این تعقیب‌کننده جاسوسی در شرایط مناسب به سرعت ۲۲۰ مایل(۳۵۳ کیلومتر) در ساعت می‌رسد. از یک توقف، شتاب ۰ تا ۶۰ مایل در ساعت را در ۳٫۵ ثانیه انجام می دهد.

قیمت ۱٫۴ میلیون دلار


۶- کونیگزگ وان

10 اتومبیل گران قیمت دنیا

شما می توانید با ۲ میلیون دلار چیزهای زیادی بخرید،یک خانه واقعاً زیبا، حدود ۸۰ دستگاه مزدا MX-5، یا…. یک متفکر منطقی احتمالاً می تواند راه بهتری برای صرف پس انداز زندگی خود بیاندیشد، اما مگاکارها به منطق اهمیت نمی دهند. چون مگا هستند و پس از خواندن توانایی های ماشین، ۲ میلیون دلار ممکن است در واقع یک سرقت باشد.

قیمت ۲ میلیون دلار


۵-برلینتا

10 اتومبیل گران قیمت دنیا

این ابرخودرو از نظر مکانیکی مشابه F12 است، اما برلینتا در ابتدا دقیقاً یک فیات پاندا نیست. موتور ۶٫۲ لیتری V12 آن ۷۴۰ اسب بخار قدرت تولید می کند که برای رساندن خودرو به سرعت ۶۰ مایل در ساعت تنها در ۳٫۱ ثانیه کافی است. اهتزاز پرچم فوق‌العاده کمیاب به گذشته سفارشی فراری برمی‌گردد، زیرا این شرکت در دهه‌های ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ چندین خودروی اسپورت خاص منطقه‌ای را ساخت.

قیمت ۲٫۵ میلیون دلار


۴-بوگاتی

10 اتومبیل گران قیمت دنیا

این لیست بدون نسخه‌ای از بوگاتی ویرون کامل نخواهد بود. ما در اینجا توجه خود را به نسخه Mansory Vivere معطوف کرده‌ایم، زیرا نه تنها یکی از سریع‌ترین خودروهای جهان است، بلکه یکی از گران‌ترین‌ها نیز هست.

قیمت ۳٫۴ میلیون دلار


۳-لیکان

10 اتومبیل گران قیمت دنیا

شاید Lykan Hypersport را از نقش اصلی آن در فیلم پرفروش Furious 7 به یاد بیاورید، جایی که این ابرخودروی لبنانی نه از یک، نه دو، بلکه از سه آسمان خراش در دبی تصادف کرد. در یک فرنچایز پر از ویژگی‌های عجیب و غریب رده بالا و خلاقیت‌های سفارشی یکباره، این واقعیت که Hypersport بسیار تمرکز داشت، گواهی بر خاصیت مغناطیسی آن است.

قیمت ۳٫۴ میلیون دلار


۲-لامبورگینی

10 اتومبیل گران قیمت دنیا

این خودرو از هر زاویه کاملاً خیره کننده است، و تا به امروز، ما متقاعد نشده ایم که این یک فضاپیمای بیگانه نیست که سیاره ما را برای تصاحب نهایی بررسی می کند. فقط واقعی به نظر نمی رسد.

قیمت ۴٫۵ میلیون دلار


۱- کونیگزگ ترویتا

10 اتومبیل گران قیمت دنیا

در زیر پوشش درخشان، یک موتور ۸ سیلندر ۴٫۸ لیتری دو سوپرشارژ با قدرت مجموع ۱۰۰۴ اسب بخار و ۷۹۷ پوند فوت قرار دارد که به این معنی است که برای سبقت گرفتن از نیمه‌های آزاد در اتوبان مشکلی ندارد. مشخصات خودرو هم از نظر عملکرد و هم از نظر قیمت  در این مرحله تقریباً خنده دار است و فقط سه مورد از آنها ساخته شده است.

قیمت ۴٫۸ میلیون دلار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا