خودرو

پژو پارس همچنان روی خط تولید

رئیس سازمان ملی استاندارد: تولید خودروی پژو پارس تا مشخص شدن نتایج مرکز آزمون بین المللی استاندارد، ادامه خواهد داشت.

اسلام پناه گفت: برای از بین بردن دغدغه متقاضیان، تولید کننده باید در چند نوبت با به تولید بپردازد و دغدغه مصرف کنندگان را از بین ببرند. به همین خاطر همانطور که به تولید کننده فرصت داده بودیم که تولید خودش را ادامه دهد با اخذ تعهداتی این فرصت را همچنان ادامه دادیم تا نتایج مرکز آزمون بین المللی از بابت تست‌هایی که از آن‌ها خواسته‌ایم واصل شود.

رییس سازمان ملی استاندارد گفت : ما در شورای عالی استاندارد بر روی قانون و مقررات فنی تمرکز لازم را داریم و تلاشمان این بوده که خودروسازان را متعهد به اصلاح، بهبود عیوب فنی در حوزه ایمنی و کیفیت کنیم که خودروی پژو پارس هم از جمله آنهاست.پیش بینی اسلام پناه این بود که نتایج آزمون استاندارد فروردین ماه ۱۴۰۳ مشخص می شود.

این درحالیست که ۲۴ دی ماه ۱۴۰۲رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با تاکید بر قانون استاندارد‌های اجباری در صنعت خودرو، گفت: قطعا این قانون اجرایی خواهد شد و تولیدکنندگان نیز باید خود را با قوانین استاندارد وفق دهند و گروه صنعتی ایران‌خودرو هم تا نیمه اسفند ماه سال جاری برای خودروی پژو پارس مجوز تولید خواهد داشت و پس از آن برابر قانون عمل خواهد شد.

پس از مدتی مدیرعامل ایران‌خودرو از مشورت با سازمان استاندارد برای ادامه تولید تا پایان امسال خبر داد و گفت: برای سال آینده اگر مجوز تولید با استاندارد‌های فعلی صادر نشود، خودروی جایگزین با استاندارد‌های بهتر برای خریداران در نظر خواهیم گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا