بانک و بورس

نزولی شدن بورس در هفته اول اسفند

در هفته گذشته، شاخص کل بورس تهران در روز شنبه ریزش ۴ هزار و ۸۴۷ واحدی داشت و روز دوشنبه ۱۶ هزار و ۷۰۰ واحد پایین آمد.همچنین روز سه‌شنبه شاخص ۴ هزار و ۳۱ واحد کاهش یافت. در آخرین روز معاملاتی هفته نیز شاخص کل ۸ هزار و ۷۲۲ واحد رشد کرد.

بازدهی هفته:

شاخص کل در آخرین روز کاری هفته به رقم ۲ میلیون و ۵۴ هزار و ۷۳۹ واحد رسید و نسبت به آخرین روز معاملاتی هفته گذشته ۱۶ هزار و ۱۰۵ واحد پایین‌تر قرار گرفت و بازدهی هفته شاخص بورس منفی ۰٫۷ درصد شد.
شاخص هم وزن نیز در پایان هفته نسبت به هفته پیشین ۱۲ هزار و ۷۶۳ واحد پایین‌تر ایستاد و بازدهی منفی ۱٫۷ درصدی را ثبت کرد.

کاهش میانگین هفتگی ارزش صف‌های خرید

در این هفته، میانگین ارزش صف‌های خرید ۷۲ درصد کاهش یافته است. بالاترین رقم هفته ۱۴۳ میلیارد تومان بود و در روز سه‌شنبه ثبت شد. پایین‌ترین رقم به روز دوشنبه برمی‌گردد که ۱۰۶ میلیارد تومان بود. میانگین ارزش صف‌های خرید در هفته اخیر ۱۲۶ میلیارد تومان بود که از میانگین هفته گذشته ۳۲۷ میلیارد تومان بیشتر بود.

افزایش میانگین هفتگی ارزش صف‌های فروش:

بالاترین رقم هفته ۳۹۲ میلیارد تومان بود که در روز ‌دوشنبه ثبت شد و کمترین رقم ۲۰۹ میلیارد تومان بود که در روز چهار‌شنبه ثبت شد. میانگین ارزش صف‌های فروش در هفته اخیر ۲۸۳ میلیارد تومان بود که از میانگین هفته‌ پیشین ۸۶ میلیارد تومان بیشتر بود و رشد ۴۴ درصدی داشته است.

افت ارزش معاملات خرد سهام:

در این هفته میانگین ارزش معاملات خرد بورس ۳ هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان بود که نسبت به رقم ۳ هزار و ۴۸۲ میلیاردی هفته پیشین، کاهش ۴ درصدی داشته است. میانگین ارزش معاملات بازار سهام ۷۹ هزار و ۸۶۱ میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیشین ۲۱ درصد افزایش یافته است.

افت میانگین هفتگی ارزش صف‌های خرید:

بالاترین رقم هفته ۱۴۳ میلیارد تومان بود و در روز سه‌شنبه ثبت شد. پایین‌ترین رقم به روز دوشنبه برمی‌گردد که ۱۰۶ میلیارد تومان بود. میانگین ارزش صف‌های خرید در هفته اخیر ۱۲۶ میلیارد تومان بود که از میانگین هفته گذشته ۳۲۷ میلیارد تومان بیشتر بود. در این هفته، میانگین ارزش صف‌های خرید ۷۲ درصد کاهش یافته است.

خروج سرمایه حقیقی:

در مجموع کل هفته ۸۷۵ میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد و میانگین روزانه خروج پول حقیقی ۲۱۹ میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیشین کاهش ۹ درصدی داشته است.

در اولین روز معاملاتی هفته، ۲۶۶ میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد. در روز دو‌شنبه ۳۴۷ میلیارد تومان خارج شد. در روز سه‌شنبه نیز ۲۵۸ میلیارد تومان پول حقیقی خارج شد.
در آخرین روز معاملاتی هفته برای هفدهمین روز متوالی پول حقیقی خارج شد که ارزش آن ۴ میلیارد تومان بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا