بانک و بورس

شرایط دریافت وام اشتغال زایی

مجتبی تاجیک با اشاره به ارائه تسهیلات اشتغال به جوانان با بیان اینکه سه دسته تسهیلات را در معاونت جوانان پیگیری می‌کنیم، گفت: یکی از این تسهیلات با مبالغ کم و تقریبا بدون سود است. البته مبالغ و تعداد آن محدود است و بین ۱۰۰الی ۳۰۰ میلیون تومان و متناسب با مشاغل هر استان می باشد.

بیشتر این وام ها به صورت غیرنقدی پرداخت می شود و در تلاش هستیم تجهیزات مورد نیاز برای آن شغل پرداخت شود که این موضوع از طریق دو بانک رسالت و صندوق کارآفرینی امید قابل پرداخت است.

این وام برای هر استان در حدود ۴ میلیارد تومان است، لذا تعداد زیادی از متقاضیان را تحت پوشش قرار نمی دهد اما این وام مناسب با آن دسته از جوانانی است که به تازگی می‌خواهند کار خود را آغاز کنند.

تاجیک در خصوص شرایط وام‌های دیگرگفت: دو وام را هم در وزارت ورزش و جوانان پیگیری می‌کنیم که این کار با همکاری وزارت اقتصاد انجام می‌شود. مبالغ و درصد سود این وام‌ها بیشتر است که مناسب توسعه اشتغال است. رقم آنها با کار کارشناسی در هر استان می تواند متفاوت باشد.

تاجیک با بیان این مطلب که در حال حاضر وام تبصره ۱۸ در مرحله تعیین بانک‌های عامل است، توضیح داد: به طور عمده مراکز مشاوره‌ای و باشگاه‌های ورزشی از مهمترین مصادیق گروه‌هایی هستند که برای دریافت این وام اقدام و آن را از مسیر استان‌ها و ستاد وام تبصره ۱۸ و ۱۶ کار را دنبال می‌کنند.

تاجیک  برای مراجعه جوانان برای دریافت وام اینطور توضیح داد: وام‌ها دارای زمان‌بندی است. به طور مثال وام بانک رسالت برای تسهیلات ارزان در مرحله تکمیل پرونده و رسیدگی کامل است. همچنین وام صندوق کارآفرینی در مرحله پرداخت و وام از محل تبصره ۱۸ در مرحله تعیین صندوق عامل است.

تاجیک ادامه داد: مهم‌ترین مرجع رسیدگی به این موضوع ادارات کل ورزش و جوانان استانهاست‌ که افراد می‌توانند با مراجعه به سایت‌ وزارت ورزش و جوانان به آدرس msy.gov.ir یا تماس تلفنی، از ابلاغ آیین نامه‌های مربوطه با مراجعه به سایت مذکور و درگاه‌های ادارات کل سراسر کشور مطلع شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا