خودرو

خبر مهم استفاده از کارت سوخت در نوروز

جعفر سالاری نسب مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما درباره آغاز طرح سوخت رسانی نوروزی گفت: تعداد کارت‌های آزاد جایگاه‌های سوخت را ویژه ایام نوروز افزایش داده ایم، اما از مردم میخواهیم که حتما کارت سوخت شخصی خود را همراه داشته باشند.

این طرح با هدف نظارت بر توزیع فرآورده‌ها در جایگاه‌ها آغاز شده؛ زیرا در نوروز حجم بالایی از مسافرت‌ها را داریم و مردم نیاز دارند که خدمات بهتری را در جایگاه‌های مسیر دریافت کنند.

سالاری نسب ادامه داد: نزدیک به ۱۰۰ گروه عملیاتی به سراسر کشور اعزام می‌شوند تا جایگاه‌های سوخت را بررسی کنند.

نظارت بر نحوه توزیع بنزین، میزان کارت آزاد موجود در جایگاه‌های سوخت، موارد مرتبط با ایمنی که باید حتما رعایت شود و همچنین خدمات جانبی که در جایگاه‌ها انجام می‌شود، از اهداف این طرح است.

وی ادامه داد: گروه های نظارتی در این طرح فعالیت ۲۴ ساعته خواهند داشت و تا ۱۵ فروردین ادامه دارد.

آقای سالاری نسب درباره وضعیت مصرف بنزین در کشور گفت: میانگین مصرف روزانه بنزین در سال ۱۴۰۲ نزدیک به  ۱۱۵ میلیون لیتر بوده است.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به تقارن ایام ماه مبارک رمضان با نوروز امسال، فرآورده مورد نیاز را پیش بینی کردیم و در انبار‌های نفت آماده توزیع است. در همین چند روز گذشته مصرف بنزین ۱۲۷ و ۱۳۳ میلیون لیتر را هم ثبت شده است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی افزود: مشکلی از نظر تأمین فرآورده نداریم و در توزیع باید بر مسئله کارت‌های آزاد جایگاه‌ها نظارت شود.

 

اقای سالاری نسب ادامه داد: هر کارت سوخت شخصی دارای ۶۰ لیتر سهمیه ۱۵۰۰ تومانی و ۱۰۰ لیتر اعتبار۳۰۰۰ هزار تومانی است و اگر فردی نیازی بیش از این داشت، می‌تواند از کارت‌های آزاد جایگاه‌ها استفاده کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا