خودرو

راز سقوط ۴٫۵ درصدی سهام تسلا چه بود؟

سقوط ۴٫۵ درصدی سهام تسلا پس از آتش سوزی مشکوک به توقف تولید در کارخانه Gigafactory برلین.تسلا پس از آنکه کارخانه گیگافکتوری این خودروساز در نزدیکی برلین مجبور به توقف تولید به دلیل آتش سوزی مشکوک در یک پست برق در مجاورت شد، سهام این شرکت کاهش یافت.

بر اساس گزارش رویترز، رئیس کارخانه تسلا در برلین گفت، این تاسیسات احتمالاً برای چند روز بدون برق خواهد بود و انتظار نمی رود تولید در این هفته از سر گرفته شود.

سهام تسلا در معاملات اوایل بعدازظهر چهارشنبه در نیویورک ۴٫۵ درصد کاهش یافت.

تسلا در بیانیه ای که در پلتفرم رسانه اجتماعی X منتشر کرد، گفت که هدف حمله آتش سوزی به شبکه برق عمومی این شرکت بوده است. این سازمان گفته است که هیچ کس آسیب ندیده است و قصد دارد کارخانه را در اسرع وقت راه اندازی مجدد کند.

پلیس براندنبورگ اوایل سه‌شنبه گفت که این حادثه شبیه به آتش‌سوزی است و آنها در حال بررسی هستند که چه کسی مسئول این حادثه است.

ایلان ماسک،درخصوص افرادی که به عمد آتش سوزی را انجام داده اند گفت: اینها یا احمق‌ترین تروریست‌های زیست‌محیطی روی زمین هستند یا دست نشانده کسانی هستند که اهداف زیست‌محیطی خوبی ندارند.

کارخانه Gruenheide تسلا در جنوب شرقی برلین پایتخت آلمان واقع شده است. برنامه های توسعه آن برای نیروگاه با مخالفت های شدید روبرو شده است.

این خودروساز آمریکایی قصد دارد ظرفیت خود را دو برابر کند و به ۱۰۰ گیگاوات ساعت تولید باتری و ۱ میلیون خودرو در سال برساند. با این حال، ماه گذشته مردم محلی به طرح هایی برای از بین بردن درختان مجاور رای منفی دادند تا راه را برای کارخانه بزرگ شده باز کنند.

راز سقوط 4.5 درصدی سهام تسلا چه بود؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا