خودرو

راز آتش سوزی مشکوک کارخانه تسلا در برلین چه بود؟

کارخانه تسلا در برلین تولید خود را پس از آتش‌سوزی مشکوک در ایستگاه فرعی نزدیک آن متوقف کرد.بنا بر گزارش ها، کارخانه خارج از برلین تسلا روز سه شنبه پس از آتش زدن یک پست برق در یک حمله مشکوک به آتش سوزی مجبور به توقف تولید شد.

رویترز به نقل از روزنامه آلمانی برلینر سایتونگ نوشت، کارخانه گرونهاید، واقع در جنوب شرقی پایتخت آلمان، و بخش‌هایی از شهر بزرگ‌تر بدون برق مانده است. این روزنامه افزود که واحدهای خنثی سازی بمب به محل اعزام شده اند.

پلیس براندنبورگ به سی‌ان‌بی‌سی گفت که این حادثه در ابتدا شبیه آتش‌سوزی بود و افزود که در حال حاضر در حال بررسی است که چه کسی مسئول این حادثه است. وقتی CNBC با تسلا تماس گرفت، بلافاصله برای اظهار نظر در دسترس نبود.

سهام تسلا در فهرست فرانکفورت در ساعت ۱۲:۲۰ بعد از ظهر به وقت محلی ۲٫۴ درصد کاهش یافت، در حالی که سهام آن در فهرست ایالات متحده در معاملات قبل از بازار ۲ درصد کاهش داشت.

اشپیگل گزارش داد که پلیس در حدود ساعت ۵:۱۵ صبح به وقت محلی تماسی دریافت کرد که در آن دکل برق در حال سوختن در منطقه Gosen-Neu Zittau در حال سوختن است . وی افزود که کارخانه تسلا تخلیه شده است.

این در حالی است که برنامه های توسعه تسلا برای کارخانه Gruenheide خود با مخالفت های شدید روبرو شده است.این خودروساز آمریکایی قصد دارد ظرفیت خود را دو برابر کند و به ۱۰۰ گیگاوات ساعت تولید باتری و ۱ میلیون خودرو در سال برساند. با این حال، ماه گذشته مردم محلی به طرح هایی برای از بین بردن درختان مجاور رای منفی دادند تا راه را برای کارخانه بزرگ شده باز نکنند.

روزنامه BZ آتش سوزی را با فعالان محیط زیست در یک منطقه مجاور مرتبط دانست. CNBC به طور مستقل نمی تواند این گزارش را تأیید کند و پلیس محلی گزارش می دهد که در مورد هیچ پیوند احتمالی اظهار نظر نمی کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا