ورزش و سلامتی

خطرناک ترین ورزش های دنیا کدامند؟

ورزش، در همه اشکال خود، طیف متنوعی از علایق، از هیجان رقابت گرفته تا دنبال کردن تناسب اندام را پوشش می دهد. با این حال، جذابیت غیرقابل انکاری تا حد زیادی وجود دارد، جایی که ورزشکاران محدودیت‌های توانایی و استقامت انسان را زیر پا می‌گذارند.
هنگام کاوش در دنیای ورزش های شدید، اغلب یک سوال مطرح می شود: خطرناک ترین ورزش موجود در جهان چیست؟ پاسخ، با در نظر گرفتن خطر محض و آدرنالین موجود، بیس جامپینگ است . این فعالیت شدید در سطح خطر خود متمایز است و از خطرات معمول مرتبط با ورزش‌های معمولی‌تر می‌گذرد.

۱۱ مورد از کشنده ترین ورزش های جهان

۱-بیس جامپینگ

خطرناک ترین ورزش های دنیا کدامند؟

خطرناک ترین ورزش شماره یک جهان :بیس جامپینگ. BASE مخفف ساختمان‌ها، آنتن‌ها، دهانه‌ها (پل‌ها) و زمین (صخره‌ها و غیره) است، چهار گروه اصلی از اجسام ثابت که می‌توانید از آن‌ها به اندازه‌ای بلند بپرید تا چتر نجات را مستقر کنید. هنوز افرادی هستند که برای تبدیل شدن به یک بیس جامپر هجوم می آورند، و همه آنها فقط برای هیجان این کار را انجام می دهند.
بر اساس فهرست مرگ و میر BASE ، از سال ۱۹۸۱، زمانی که آنها برای اولین بار شروع به پیگیری کردند، نزدیک به ۴۵۰ مرگ و میر وجود داشته است. برای ورزشی با تعداد شرکت کنندگان کم، این تعداد بسیار ترسناک است. و اینطور نیست که آنها در حال کشف چگونگی ایمن‌تر کردن آن باشند، زیرا مرگبارترین سال پرش بیس اخیراً ثبت شده است، زمانی که ۳۷ نفر در سال ۲۰۱۶ جان خود را از دست دادند.


۲- کوهنوردی در ارتفاعات

خطرناک ترین ورزش های دنیا کدامند؟

کلمه “کوهنوردی” ممکن است شما را به فکر کمی پیاده روی در کوه یا تپه محلی با یک ناهار بسته بندی شده بیاندازد، اما این آن نوع کوهنوردی نیست که ما در اینجا در مورد آن صحبت می کنیم. این کوه نوردی جدی است، همانطور که در کوه نوردی مردم در قله های آسمان خراش هیمالیا انجام می دهند.
در واقع، شما در تلاش برای صعود به بلندترین قله های رشته کوه معروف هیمالیا، از جمله نزدیک به ۳۰۰ نفر که در تلاش برای صعود به قله اورست به تنهایی جان خود را از دست داده اند، در واقع ۱۰ درصد احتمال مرگ دارید. همه جور چیزهایی وجود دارد که شما را به سفر به هیمالیا سوق می دهد، از جمله بهمن، شکاف، سقوط و سرمازدگی. اما در واقع کمبود اکسیژن در ارتفاعاتی است که انسان واقعاً نباید در آن باشد که این را می‌توان به خطرناک‌ترین ورزش شناخته شده برای بشر تبدیل کرد.


۳-WINGSUIT FLYING

خطرناک ترین ورزش های دنیا کدامند؟

آیا تا به حال نام یکی از آن سنجاب های پرنده را شنیده اید یا دیده اید؟ آنها نمی توانند پرواز کنند، اما می توانند به لطف نیمه بال هایی که بین بازوها و پاهای خود دارند، به دور هر چیزی که دوست دارند بچرخند. این اساساً همان کاری است که شما با یک wingsuit انجام می دهید. شما در حال پریدن از روی صخره یا بیرون از هواپیما با لباس بال خود هستید که به شما امکان می دهد سر بخورید و بلندتر شوید.
wingsuit به شما این امکان را می دهد که پروازهای طولانی تری با مسافت بیشتر داشته باشید، به همین دلیل است که بسیاری از اسکای دایورها و BASE jumpers در سال های اخیر به wingsuit jumpers تبدیل شده اند. پرواز تا جایی که می توانید به دامنه کوه یا صخره گاهی می تواند عواقب مرگباری داشته باشد، با این حال، همانطور که با بیش از ۱۷۰ مرگ و میر با لباس پرش با لباس از سال ۲۰۰۲ به ثبت رسیده است.


۴-چتربازی

خطرناک ترین ورزش های دنیا کدامند؟

در واقع تعداد تلفات مربوط به چتربازی کمتر از آن چیزی است که اکثر مردم احتمالاً فکر می کنند، اما این امکان وجود دارد که هر بار که از هواپیما به ارتفاع هزاران پا در هوا بپرید و چیزی جز چتر نجات نداشته باشید، وجود دارد. چتربازی برای بسیاری نشاط آور و لذت بخش است، اما برای دیگران چیزی جز یکی از خطرناک ترین ورزش های موجود در منو نیست.
هر مشکلی که ممکن است در آنجا داشته باشید بسیار کشنده است، خواه تجهیزات معیوب باشد یا خطای کاربر. چیزی که در طول چتربازی شنیده نشده است.


۵-صخره نوردی

خطرناک ترین ورزش های دنیا کدامند؟

صخره نوردی انفرادی رایگان یکی از خطرناک ترین ورزش هایی است که می توانید امتحان کنید.ممکن است فکر کنید افرادی که چتربازی می کنند افراد وحشی هستند، اما حداقل با یک چتر نجات می آیند. کسی که یک صعود انفرادی رایگان انجام می دهد حتی از هیچ یک از آن طناب های دست و پا گیر، مهارها یا سایر وسایل حفاظتی استفاده نمی کند. فقط شما هستید، کفش های کوهنوردی، شاید مقداری گچ و یک صخره.
وقتی صحبت از به خطر انداختن زندگی شما می شود، هیچ جا به اندازه صخره نوردی انفرادی رایگان مشهود نیست. به معنای واقعی کلمه یک حرکت اشتباه می تواند به راحتی به معنای مرگ یا حداقل آسیبی باشد که زندگی را تغییر می دهد. این یک خطر بسیار بزرگ است، اما  هیچ چیز مانند بودن در فضای باز عالی نیست، درست است؟


۶-بوکس

خطرناک ترین ورزش های دنیا کدامند؟

آنها آن را علم شیرین می نامند، اما در واقع هیچ چیز شیرینی در آن وجود ندارد. دو ورزشکار وارد رینگ می‌شوند و برای ۱۲ راند سه دقیقه‌ای با مشت بر روی یکدیگر زاری می‌کنند، مگر اینکه یکی از مبارزان آنقدر کتک بخورد که نتوانند ادامه دهند. در حالی که برخی می‌گویند دستکش‌هایی که بوکسورها مجبور به پوشیدن می‌شوند می‌تواند ضربه را به حداقل برساند، اما در واقع برعکس است، زیرا وزن اضافی روی مشت‌های بوکسورها به این معنی است که ضربات آنها حتی از آنچه در غیر این صورت ممکن بود سنگین‌تر باشد.
بیش از ۱۵۰۰ مرگ مرتبط با بوکس از زمانی که برای اولین بار در اواخر دهه ۱۸۸۰ شروع به گزارش آن ها کردند، وجود داشته است ، و بسیاری از ورزش های دیگر برای اندازه گیری اعداد و ارقامی که بوکس در این زمینه ارائه می دهد، مشکل دارند. فقط در دهه گذشته حداقل ۲۰ مورد مرگ بر اثر جراحات وارده در رینگ گزارش شده است، که به این معنی است که قطعاً یکی از خطرناک ترین ورزش های موجود است.


۷-موتوکراس

خطرناک ترین ورزش های دنیا کدامند؟

اگر مسابقات اتومبیل رانی یک ورزش خطرناک است، ناگفته نماند که پسر عموی دیوانه آن، مسابقه موتور سواری، به همان اندازه خطرناک است، اگر نه بیشتر. در مسابقات موتورسواری این افراد با سرعت ۱۲۰ مایل در ساعت حرکت می‌کنند و چیزی جز یک لباس چرمی به تن ندارند تا در صورت تصادف از آنها محافظت کند.

سپس مسابقات موتور کراس دوچرخه‌سواری کوهستانی خارج از جاده است که مردم را می‌بیند که دوچرخه‌های خود را در زمین‌های طبیعی ناهموار، با دست‌اندازها و ریشه‌ها و انواع موانع دیگر که فقط منتظرند شما را از سواری خود به پرواز درآورند، از تپه تلو تلو خورده و وارد بیمارستان شوند. بستر. این خطرناک تر از دوچرخه سواری موتورکراس در پایین مسیر کوهستانی که کمتر از آن مرتب است، نیست.


۸-اتومبیل رانی

خطرناک ترین ورزش های دنیا کدامند؟

رانندگی در اطراف یک مدار با پیچ‌های تند در خودرویی که وزن آن از ۱۸۰۰ پوند در فرمول ۱ تا ۳۳۰۰ پوند در نسکار با سرعت بالاتر از ۱۵۰ مایل در ساعت می‌رسد، راهی مطمئن برای انجام دادن خود به نظر می‌رسد، اما اگر بدانید متعجب خواهید شد. در دو دهه گذشته تنها ۴۰ مورد مرگ در مسیر رخ داده است.
ضربه عظیم، نیروی g عظیم و انفجارهای آتشین همه در هنگام تماشای مسابقات اتومبیل رانی در عمل عادی هستند. در حالی که NASCAR و F1 هر دو اقدامات ایمنی خود را در سال‌های اخیر بسیار بهبود بخشیده‌اند، عملکرد خودروی خود را نیز بهبود بخشیده‌اند، به این معنی که با وجود ویژگی‌های ایمنی بیشتر، خودروها سریع‌تر و سریع‌تر حرکت می‌کنند، که خطر را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود یکی از مدعیان خطرناک ترین ورزش جهان.


۹-موج سواری

خطرناک ترین ورزش های دنیا کدامند؟

موج سواری یک ورزش بسیار جالب به نظر می رسد که اگر خطرات آب های آزاد و آنچه ممکن است در زیر آن نهفته است شما را آزار ندهد، باید از آن استفاده کنید. و این چیزی است که در موج سواری بزرگ وجود دارد، ترس از اینکه چیزی در آب به شما برسد، کمترین نگرانی شماست. وقتی روی امواجی که می‌توانند به ۱۰۰ فوت هم برسد، موج‌سواری می‌کنید، به روش‌های مختلف زندگی خود را به خطر می‌اندازید.
وقتی روی امواجی به این بزرگی موج‌سواری می‌کنید، هر حرکتی که انجام می‌دهید نه تنها برای ایستادن روی تخته، بلکه برای خارج شدن از موج‌سواری با بدن و زندگی‌تان بسیار مهم است. اگر در حین موج سواری در یک موج غول پیکر بیفتید، خطرات بسیار بیشتر از غرق شدن وجود دارد، که یک احتمال بسیار واقعی است. همچنین ممکن است شما را در رودخانه یا زیر آب بکشند و به دریا بکشند، می توانید خود را روی صخره های زیر آب بکوبید، یا تخته شما می تواند به شما خیانت کند و در هیاهو به سر شما بکوبد.


۱۰-MMA

خطرناک ترین ورزش های دنیا کدامند؟

پسر عموی خشن و بد بوکس، هنرهای رزمی مختلط خطر طیف گسترده ای از رشته های مختلف هنرهای رزمی را ترکیب می کند تا مسلماً وحشیانه ترین ورزش رزمی و بنابراین یکی از خطرناک ترین ورزش های جهان را ایجاد کند. به غیر از ضربه زدن به سر، ضربات چشمی، و شوت های کشاله ران، در هشت ضلعی محدودیت زیادی وجود ندارد، زیرا ورزشکاران می توانند همه چیز را از زانو، آرنج، لگد و مشت به یکدیگر پرتاب کنند تا به پیروزی برسند.
تنها هفت مورد مرگ در مسابقات MMA ممنوع و ۹ مورد از مسابقات غیرقانونی ثبت شده است، بنابراین این اعداد به اندازه بوکس بالا نیست، اما هیچ بحثی وجود ندارد که وقتی در یک دعوا با لگد، پرواز زانو و چرخاندن آرنج درگیر می‌شوید، آن مبارزه در واقع بسیار خطرناک تر می شود.


۱۱-گاو سواری

خطرناک ترین ورزش های دنیا کدامند؟

اگر با کمال میل گاو سواری را انتخاب می کنید، به دنبال دردسر یا نوعی هجوم آدرنالین هستید. و بهتر است باور داشته باشید که بیشتر آن گاو نرها تعقیب شما را برای دریافت آدرنالین مجبور می کنند، اگر نه حتی کمی بیشتر از آنچه که می خواستید یا انتظار داشتید. کل ورزش بر این اساس طراحی شده است که سعی کنید تا زمانی که ممکن است روی یک گاو تهاجمی و عصبانی بمانید، بنابراین خطر واقعاً در اینجا وجود دارد.
وزن اکثر گاوهای نر حدود ۱۸۰۰پوند (۸۱۶ کیلو گرم) است، بنابراین هنگامی که از پشت آنها خارج شدید، با مشکل جدی مواجه خواهید شد. می‌دانید که آنها چه می‌گویند، اگر با پای خود بیرون نمی‌روید، سواری بعدی شما با آمبولانس یا ماشین نعش‌کشی خواهد بود.


 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا