خودرو

کراس اوور برقی تویوتا تا سال ۲۰۲۵ عرضه میشود

خودرو برقی تویوتا در راه است، پس از رونمایی از مفهومی SUV Urban ، این شرکت از کراس اوور اسپرت برقی خود رونمایی کرد. این خودروی برقی فست بک با همکاری شرکت BYD چین توسعه یافته و قرار است در سال ۲۰۲۵ وارد بازار اروپا شود.

خودروی اسپرت کراس اوور EV تویوتا که در ماه آوریل در اتو شانگهای به نمایش گذاشته شد، یک قهرمان سبک خواهد بود که برای اولین بار خریداران خودروهای برقی را هدف قرار خواهد داد. تویوتا با پنج در و فضای داخلی جادار، قصد دارد ویژگی هایی را برای خریداران جوان تر به آن اضافه کند. این کراس اوور اسپرت برقی محصول شرکت BYD Toyota EV Tech است که یک سرمایه گذاری مشترک بین تویوتا و BYD، سازنده پیشرو چینی خودروهای برقی است.

تویوتا و BYD قبلاً bZ3 EV را در چین معرفی کرده بودند. این سدان برقی بر اساس پلت فرم e-TNGA تویوتا، همان پلت فرمی که برای شاسی بلند الکتریکی bZ4X استفاده می شود، ساخته شده است. با این حال، BYD باتری‌های Blade LFP، موتور الکتریکی و سیستم کنترل خود را به این ترکیب کمک می‌کند. پیش بینی می شود که کانسپت کراس اوور اسپورت آینده نیز از پیکربندی مشابهی برخوردار شود.

کراس اوور اسپرت یکی از پنج خودروی برقی جدید تویوتا است که قرار است تا سال ۲۰۲۶ عرضه شود. کانسپت SUV شهری این شرکت قرار است در سال آینده رهبری این خودرو را بر عهده بگیرد و خود را به عنوان مقرون به صرفه ترین خودروی برقی تویوتا معرفی کند و رقبایی مانند ولوو EX30، هیوندای کونا الکتریکی را کنار بگذارد.

تویوتا مصمم است تا تاثیر قابل توجهی در بازار خودروهای برقی اروپا داشته باشد و هدف آن این است که تا سال ۲۰۲۶ سهم ۲۰ درصدی خودروهای برقی خود را در اروپا از فروش خود در اروپا به دست آورد که به بیش از ۲۵۰۰۰۰ دستگاه در سال خواهد رسید.

کراس اوور برقی تویوتا تا سال 2025 عرضه میشود

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا