ارز دیجیتال

آیا روند صعودی بیت کوین متوقف میشود؟

با توجه به رکوردها، بیت کوین به بیش از ۶۴۰۰۰ دلار می رسد.بیت کوین امروز دوشنبه به بالاترین حد خود در دو سال اخیر رسید و رکورد ۶۴۰۰۰ دلار را شکست.

قیمت بیت کوین در اوایل روز آسیا به ۶۴۲۸۵ دلار رسید که بالاترین قیمت از اواخر سال ۲۰۲۱ بود و آخرین ۲ درصد برای جلسه با ۶۳۸۵۰ دلار قوی تر بود. بالاترین رکورد بیت کوین ۶۸۹۹۹٫۹۹ دلار است که در نوامبر(آبان) ۲۰۲۱ ثبت شد.

بزرگترین ارز رمزنگاری شده از نظر ارزش بازار امسال ۵۰ درصد افزایش یافته است و بیشتر این افزایش در چند هفته گذشته رخ داده است که در آن حجم معاملات برای صندوق های بیت کوین فهرست شده در ایالات متحده افزایش یافته است.

صندوق های قابل معامله در مبادلات بیت کوین نقطه ای در اوایل سال جاری در ایالات متحده تایید شدند. راه‌اندازی آن‌ها راه را برای سرمایه‌گذاران بزرگ جدید باز کرد و دوباره شور و شوق و حرکتی را به وجود آورد که یادآور دوره‌های رکورددار در سال ۲۰۲۱ بود.

مارکوس تیلن، رئیس بخش تحقیقات در خانه تجزیه و تحلیل ارزهای دیجیتال ۱۰x Research در سنگاپور گفت: جریان‌ها خشک نمی‌شوند زیرا سرمایه‌گذاران مطمئن‌تر هستند که به نظر می‌رسد قیمت بالاتر خواهد رفت.

رقیب کوچک‌تر، اتر، گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر اینکه ممکن است به زودی سرمایه‌های قابل معامله در مبادلات را نیز به جریان بیاندازد، افزایش داده است. این رقم نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد افزایش یافته است، اگرچه قیمت ۳۴۹۰ دلار در روز دوشنبه تنها از بالاترین سطح دو سال اخیر که در هفته گذشته به ثبت رسیده بود، باقی ماند.

این افزایش همراه با کاهش رکوردهای شاخص سهام از Nikkei ژاپن تا S&P 500 و نزدک با ارزش فناوری و با کاهش شاخص های نوسانات در سهام و ارز خارجی همراه بوده است.

برنت دانلی، تاجر و رئیس شرکت تحلیلی Spectra Markets می‌گوید: در دنیایی که نزدیک به رکوردهای جدید می‌رسد، کریپتو عملکرد خوبی خواهد داشت، زیرا بیت‌کوین همچنان یک پروکسی فناوری با نوسانات بالا و دماسنج نقدینگی است.

ما به بازاری به سبک ۲۰۲۱ بازگشته‌ایم که در آن همه چیز بالا می‌رود و همه سرگرم می‌شوند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا