خودرو

آیا نیسان فیکسر را از ورشکستگی نجات میدهد؟

نیسان ممکن است فیسکر را با سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیون دلاری نجات دهد.وضعیت مالی فیسکر بسیار وخیم گزارش شده است و این شرکت اساساً خود را در وضعیتی ورشکستگی میبیند. این شرکت به سرمایه‌گذاران هشدار داد که حتی ممکن است ظرف یک سال از کار بیفتد.

گزارش جدیدی از خبرگزاری رویترز که ادعا می‌کند،نیسان در حال مذاکره پیشرفته با فیسکر برای سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیون دلاری است که بدون شک باعث نجات این شرکت می‌شود. مذاکرات به حدی پیش رفته است که حتی ممکن است در این ماه قرارداد بسته شود.

در ازای تمام این پول، نیسان به پیکاپ الکتریکی فیسکر آلاسکا دسترسی پیدا می‌کند که در یکی از کارخانه‌های مونتاژ نیسان مستقر در ایالات متحده از سال ۲۰۲۶ ساخته می‌شود. نیسان وانت خود را بر روی همان پلت فرم می‌سازد مشخص نیست که آیا این به معنای تغییر نام تجاری سبک آلاسکا یا یک مدل کاملاً متفاوت است، فقط با استفاده از پلت فرم زیرین. با این حال، این قطعا به آن کمک می کند تا به بازار رو به رشد پیکاپ های الکتریکی ایالات متحده حرکت کند.

نه فیسکر و نه نیسان تصمیم به اظهار نظر در مورد این شایعه نکردند. قرارداد اتحاد جدید نیسان با رنو به آن اجازه می دهد تا برنامه های رشد خودروهای برقی و نرم افزارهای مستقل از خودروساز فرانسوی را توسعه دهد و به همین دلیل اکنون گفته می شود فرصت های بسیار زیادی را جستجو می کند. فیسکر برای فروش شاسی‌بلند Ocean تلاش کرده است زیرا نرخ‌های بهره اولیه بالا و سپس به تقاضای نه چندان زیاد تبدیل شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا