موبایل

آیا هواوی،سامسونگ را سرنگون می کند؟

سامسونگ دهه‌ها پیشتاز بازار گوشی‌های تاشو بوده و این غول فناوری نیز علیرغم فروش پایین‌تر از حد انتظار نسل پنجم گوشی‌های تاشو، در سه‌ماهه چهارم ۲۰۲۳ تاج را بر سر گذاشته است. اما اکنون به نظر می رسد که سامسونگ می تواند در سه ماهه اول و دوم سال ۲۰۲۴ به جایگاه دوم در بازار گوشی های قدیمی سقوط کند.

طبق گزارش DSCC، انتظار می‌رود هوآوی در سه ماهه اول و دوم سال ۲۰۲۴ برای اولین بار در بازار گوشی‌های تاشو سامسونگ را پشت سر بگذارد.

انتظار می‌رود هوآوی بازار گوشی‌های تاشو سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۴ را به جهش ۱۰۵ درصدی نسبت به سال قبل برساند. با این حال، انتظار می‌رود سامسونگ در نیمه دوم سال ۲۰۲۴ دوباره رهبری را به دست آورد و در تمام سال ۲۰۲۴ با برتری زیادی نسبت به هواوی پیشتاز باشد.

در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۳، محموله های گوشی های هوشمند تاشو با ۳۳ درصد افزایش نسبت به سال قبل به ۴٫۲ میلیون رسید که چهارمین بالاترین مجموع تا به امروز است. سامسونگ در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۳ با فروش حتی کمتر از حد انتظار گلکسی زد فلیپ ۵ و زد فولد ۵، بازار را رهبری کرد.

در حالی که هواوی و آنر هر کدام سهمی در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۳ به دست آوردند. در بین ۱۰ مدل برتر پرفروش، چهار مدل از سامسونگ، دو مدل از Honor و Oppo و هر کدام یک مدل از Huawei و Xiaomi وجود دارد.

سامسونگ گلکسی زد فلیپ ۵ پرفروش‌ترین مدل باقی ماند و پس از آن هوآوی میت ایکس ۴، آنر مجیک وی ۲، گلکسی زد فولد ۵ و اوپو فایند N3 فلیپ قرار گرفتند.

Will Huawei topple Samsung

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا