تکنولوژیموبایل

آیا گوگل تولید موبایل را در چین متوقف میکند؟

گوگل تا سه ماهه آینده تولید گوشی های هوشمند پیکسل را در هند آغاز می کند.بر اساس گزارش ها در روز پنجشنبه، غول فناوری آمریکایی گوگل قصد دارد گوشی های هوشمند پیکسل خود را تا سه ماهه دوم در هند تولید کند.این در حالی است که گوگل قصد دارد زنجیره های تامین خود را از چین متنوع کند و تقاضای گوشی های هوشمند در هند را جذب کند.

این غول فناوری ایالات متحده در بحبوحه تنش های ایالات متحده و چین در تلاش است تا زنجیره تامین خود را به دور از چین متنوع کند و در عین حال به دنبال سرمایه گذاری از بازار پررونق گوشی های هوشمند در هند است.در این گزارش به نقل از یک فرد با آگاهی مستقیم از این موضوع، این تغییر از هدف جاه طلبانه گوگل برای ارسال بیش از ۱۰ میلیون گوشی پیکسل در سال جاری پشتیبانی می کند.

در این گزارش همچنین آمده است که گوگل تولید گوشی های پیکسل ۸ پرو را از اردیبهشت آغاز خواهد کرد و به دنبال آن پیکسل ۸ در اواسط سال ۲۰۲۴ تولید خواهد شد.

گوگل با غول های گوشی های هوشمند اپل رقابت خواهد کرد و سامسونگ در هند و همچنین برندهای چینی vivo و شیائومی.در سال ۲۰۲۳، هند به پنجمین بازار گوشی‌های هوشمند تبدیل شد که از فروش ۱۰ میلیون دستگاه آیفون در یک سال گذشت و آن را به بازاری کلیدی برای اپل تبدیل کرد.

آیا گوگل تولید گوشی های موبایل را در چین متوقف میکند؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا