خودرو

آیا فیسکر در میان مشکلات مالی ورشکست میشود

شرکت خودروهای الکتریکی هنریک فیسکر که زمانی به عنوان رقیب بالقوه تسلا شناخته می‌شد، اکنون در مرز ورشکستگی قرار دارد.این شرکت مستقر در کالیفرنیا اخیرا به سرمایه‌گذاران هشدار داد که ممکن است ظرف یک سال شکست بخورد، که یک تغییر خیره‌کننده ثروت باعث سقوط سهام آن شد. اما فیسکر همچنان سرپیچی می کند و ادعا می کند که یک طرح چرخشی دارد و همه اینها به تامین یک راه نجات در قالب سرمایه های جدید یا یک راه نجات از یک خودروساز ناامید بستگی دارد.

منبع اصلی مشکلات آن پول یا کمبود آن است. فیسکر در سال ۲۰۲۳ مقدار قابل توجهی پول نقد صرف کرد و برای بقا، این شرکت به شدت در حال جمع آوری سرمایه های جدید است، اما موفقیت چندان تضمین شده نیست.

پیچیده تر کردن همه چیز، انتقال دشوار فیسکر به یک مدل فروش مبتنی بر فروشنده است. این سوئیچ گران قیمت  که شامل شراکت با نمایندگی های سنتی خودرو است  قبلاً منجر به اخراج کارکنان شده است. اما این شرکت معتقد است این سرمایه گذاری به آنها کمک می کند تا اتومبیل های بیشتری بفروشند، که برای بقا در این مرحله بسیار مهم است.

سرنوشت فیسکر در نهایت می تواند به انعقاد قرارداد با یک خودروساز غنی از پول نقد بستگی داشته باشد. این شرکت در حال حاضر در حال مذاکره با یک سازنده بزرگ و بدون نام است که می تواند منجر به سرمایه گذاری مشترک یا حتی تزریق نقدی شود. در حالی که این مذاکرات جرقه ایی  از امید را نشان می‌دهد، ولی توافق دور از دسترس است.

علیرغم تحویل هزاران خودروی شاسی بلند Fisker Ocean در سه ماهه چهارم، این شرکت اکنون با سرعتی نگران کننده در حال سقوط است.

آیا فیسکر در میان مشکلات مالی ورشکست میشود

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا